bodybuilding

Leo Ciobu a luat primul loc la Arnold Classic o premieră pentru Moldova
17 mar. 11:40
Leo Ciobu a luat primul loc la „Arnold Classic”, o premieră pentru MoldovaCulturista Leo Ciobu, care face parte din top 10 cele mai bune bodybuilderițe de pe mapamond a luat primul loc la campionatul „Arnold Classic”, care a avut loc la Birmigham. Cel care i-a înmînat trofeul a fost chiar Arnold Schwarzenegger: „Trăiesc un vis”, a scris sportiva. „Momentele acestea nu se comp
Regele mușchilor riscă să rămînă paralizat
9 noi. 2018,, 02:02
"Regele mușchilor" riscă să rămînă paralizat Ronnie Coleman trece prin momente grele. Acesta a fost "Mister Olympia" de 8 ori, însă prețul plătit de corpul său este unul mare. Coleman a ajuns pe masa de operație de 10 ori de cînd a plecat din sport, avînd traume din cauza miilor de tone de greutăți pe care le-a ridicat de-a lungul carierei. Ronnie
Arnold Classic Europe 2014 Moldova a cucerit în premieră locurile III și IV la competițiile de bodybuilding
16 oct. 2014,, 18:00
Arnold Classic Europe 2014: Moldova a cucerit în premieră locurile III și IV la competițiile de bodybuilding Compatrioata noastră Elvira Cara a ocupat locul trei la Campionatul de bodybuilding „Arnold Classic Europe 2014”, la categoria „Women`s Bikini-Fitness up to 169 sm”, relatează NOI.md. Este primul succes pentru Moldova la competițiile de acest fel la feminin. Cea de-a patra ediție a campionatului a avut l
Interpreta Liusea Tihman a ocupat locul doi la competiţiile de culturism FOTO
15 aug. 2014,, 15:54
Interpreta Liusea Tihman a ocupat locul doi la competiţiile de culturism (FOTO) Interpreta Liusea Tihman şi-a demonstrat încă unul din talentele sale la competițiile internaționale în culturism - NABA ISRAELI, informează NOI.md. Ea s-a pregătit cu sîrguniţă timp de o lună pentru competiţia, care s-a desfăşurat în Israel, ocupînd locul doi. "Am aflat despre competiţii acum o lună și