14 iul. 2023,, 14:48
Clubul de fotbal Sfîntul Gheorghe Suruceni a fost desființatDupă 20 de ani de activitate, Clubul de fotbal Sfîntul Gheorghe Suruceni a fost desființat. Anunțul a fost făcut de reprezentanții clubului pe rețelele de socializare. Clubul a fost desființat din cauza problemelor financiare.
Sfîntul Gheorghe Suruceni și CSF Bălți se întîlnesc astăzi întrun meci
17 mar. 2023,, 14:00
Sfîntul Gheorghe Suruceni și CSF Bălți se întîlnesc astăzi într-un meciSfîntul Gheorghe Suruceni și CSF Bălți se întîlnesc astăzi, de la ora 14:00, în primul meci al etapei a doua a fazei secunde a Super Ligii. Partida de la stadionul Zimbru din Chișinău, teren sintetic, va fi transmisă de platforma media ligatv.md, transmite fmf.md.
Yevhen Smirnov a revenit la Sfîntul Gheorghe Suruceni
19 feb. 2022,, 13:00
Yevhen Smirnov a revenit la „Sfîntul Gheorghe Suruceni”Sfîntul Gheorghe anunță oficial transferul fundașului ucrainean, Yevhen Smirnov. În vîrstă de 28 de ani, fotbalistul a semnat cu FCSG un contract valabil pentru un an, din postura de jucător liber de contract, ultima dată, evoluînd pentru FK Turan, Kazahstan. Pentru Yevhen, aceasta va fi a doua aventură
Petrocub a urcat pe primul loc în Divizia Națională
22 sep. 2021,, 15:15
Petrocub a urcat pe primul loc în Divizia NaționalăPetrocub a urcat pe primul loc în Divizia Națională după 1-0 cu Sfîntul Gheorghe. Singurul gol a fost marcat în minutul 52, de Mihai Platica, care a devenit lider în clasamentul golgheterilor, cu șapte goluri, transmite Noi.md cu referire la IPN.
Divizia Națională de fotbal DinamoAuto a remizat cu Sfîntul Gheorghe
19 iul. 2021,, 13:00
Divizia Națională de fotbal: Dinamo-Auto a remizat cu Sfîntul GheorgheMeci dramatic în Divizia Națională de fotbal. Dinamo-Auto Tiraspol a remizat cu Sfîntul Gheorghe Suruceni, scor 2-2, în etapa a doua de campionat. "Automobiliștii" au condus cu 2-0 în partida de la Ternovca, grație golurilor marcate de Artiom Fedorov și Octavian Bulat. "Sfinții" s-au salvat de la înfrîn
Sfîntul Gheorghe Suruceni a cucerit Supercupa Moldovei la fotbal
27 iun. 2021,, 10:30
Sfîntul Gheorghe Suruceni a cucerit Supercupa Moldovei la fotbalDupă Cupa Moldovei, Sfîntul Gheorghe și-a trecut în palmares și Supercupa țării. În finala disputată în premieră la Bălți, echipa din Suruceni s-a impus din nou la penalty-uri în fața lui Sheriff Tiraspol. Elevii lui Serghei Cebotari au salvat meciul în prelungiri, cînd Artiom Litveacov a reușit golul egal
Sfîntul Gheorghe Suruceni a cucerit în premieră Cupa Moldovei
31 mai. 2021,, 07:40
Sfîntul Gheorghe Suruceni a cucerit în premieră Cupa MoldoveiSfîntul Gheorghe Suruceni a cucerit în premieră Cupa Moldovei, după ce a învins-o pe Sheriff Tiraspol în urma loviturilor de departajare. Sheriff - Sf.Gheorghe 0:0 (timp supl. 0:0, pen 2:3) Penalty: Castaneda - 0:0 (pe lîngă), Е.Slivca - 0:1, А.Traore - 0:1 (portar), D.Taras - 0:1 (portar), S.Thill - 1:
Petrocub Hîncești victorie în fața celor de la Sfîntul Gheorghe Suruceni
14 mar. 2021,, 10:33
Petrocub Hîncești, victorie în fața celor de la Sfîntul Gheorghe SuruceniPetrocub Hîncești a cîștigat cel mai așteptat meci al etapei a 25-a din Divizia Națională. Discipolii lui Lilian Popescu au învins pe Sfîntul Gheorghe Suruceni cu 2 la 0. Hînceștenii au marcat cîte un gol în fiecare repriză a partidei de la Vadul lui Vodă. Mihai Platica a deschis scorul în minutul 31, iar
Sfîntul Gheorghe Suruceni a doua victorie consecutivă în Divizia Națională
9 mar. 2021,, 08:37
Sfîntul Gheorghe Suruceni, a doua victorie consecutivă în Divizia NaționalăSfîntul Gheorghe Suruceni a obținut a doua victorie consecutivă în Divizia Națională. Vicecampioana Moldovei s-a impus greu în fața formației FC Florești cu scorul de 3-2 în ultimul meci al etapei a 24-a, transmite publika.md. "Sfinții" au condus cu 2-0, după golurile marcate de Nicolai Solodovnikov și
Divizia națională DinamoAuto Tiraspol o întîlnește pe Sfîntul Gheorghe Suruceni
1 mar. 2021,, 09:45
Divizia națională: Dinamo-Auto Tiraspol o întîlnește pe Sfîntul Gheorghe SuruceniDinamo-Auto Tiraspol și Sfîntul Gheorghe Suruceni se întîlnesc astăzi într-un meci al etapei a XXIII-a a Diviziei Naționale. Partida se va disputa la complexul sportiv Sheriff din Tiraspol (Sala Polivalentă), cu începere de la ora 12.30. Prima dată cele două echipe au jucat un meci direct în Divizia A, pe
Sfîntul Gheorghe Suruceni învinsă de Milsami Orhei
25 feb. 2021,, 16:10
Sfîntul Gheorghe Suruceni, învinsă de Milsami OrheiSfîntul Gheorghe Suruceni a pierdut șansa de a urca pe treaptă a treia în clasamentul Diviziei Naționale. Astăzi, echipa antrenată de Serghei Cebotari a fost învinsă de Milsami Orhei, într-un meci jucat la Chișinău. Scorul pîrtiei a fost deschis în minutul 39, cînd atacantul Artiom Puntus, de la Milsami, a
Sheriff Tiraspol se menține liderul clasamentului național de fotbal
26 noi. 2020,, 10:09
Sheriff Tiraspol se menține liderul clasamentului național de fotbalSheriff Tiraspol a învins Sfîntul Gheorghe Suruceni și se menține liderul clasamentului național de fotbal. Derby-ul etapei a 20-a a avut loc pe stadionul din Suruceni, oaspeții din Tiraspol reușind să se impună în fața gazdelor cu 2-0. Frank Castaneda a deschis scorul în minutul 52 al primei reprize, pentru
Victorie pentru Petrocub Hîncești în meciul cu Sfîntul Gheorghe Suruceni
26 oct. 2020,, 11:42
Victorie pentru Petrocub Hîncești în meciul cu Sfîntul Gheorghe SuruceniPetrocub Hîncești și-a consolidat poziția secundă în clasamentul Diviziei Naționale. Echipa antrenată Lilian Popescu a învins fără drept de apel rivala Sfîntul Gheorghe Suruceni cu scorul de 4-0. Internaționalul moldovean, Ion Jardan, a deschis scorul în minutul 7, iar Jacques Onana a dublat avantajul oaspeți
Zimbru a pierdut cu 02 meciul cu Sfîntul Gheorghe Suruceni
28 sep. 2020,, 11:45
Zimbru a pierdut cu 0-2 meciul cu Sfîntul Gheorghe SuruceniZimbru Chișinău continuă seria rezultatelor foarte slabe. "Galben-verzii" au pierdut cu 0-2 meciul de la Suruceni cu Sfîntul Gheorghe, într-un meci din cadrul etapei a 12-a din Divizia Națională de fotbal. Protagonistul victoriei a fost Mihai Ghecev. Atacantul "sfinților" a transformat un penalty în minutul 2
Sfîntul Gheorghe a remizat cu Codru Lozova scor 2 la 2
22 sep. 2020,, 14:15
Sfîntul Gheorghe a remizat cu Codru Lozova, scor 2 la 2Eliminarea echipei Sfîntul Gheorghe din Liga Europei se resimte. La doar trei zile de la înfrîngerea contra lui Partizan, echipa din Suruceni nu poate obține victoria nici în fața formației de pe ultimul loc din Divizia Națională. Sfîntul Gheorghe a rămas cu sechele, după înfrîngerea cu Partizan, iar acest lu
Sfîntul Gheorghe a pierdut meciul cu Partizan Belgrad
18 sep. 2020,, 16:45
Sfîntul Gheorghe a pierdut meciul cu Partizan Belgrad Partizan Belgrad a avut nevoie de prelungiri pentru a învinge Sfîntul Gheorghe în turul doi preliminar al Ligii Europa. Singurul gol al partidei, care s-a disputat la Chișinău, a fost marcat din penalty de fostul jucător al lui CSKA Moscova, Bibras Natcho, în minutul 104, transmite IPN. Antrenorul Serghei Ce
Sfîntul Gheorghe Suruceni debut victorios în Europa
28 aug. 2020,, 10:30
Sfîntul Gheorghe Suruceni, debut victorios în EuropaSfîntul Gheorghe s-a impus ieri, 27 august, în deplasare în fața clubului Shakhtyor Soligorsk din Belarus. După ce timpul regulamentar de Joc și cele două reprize suplimentare s-au încheiat fără goluri marcate, soarta cîștigătoarei s-a decis în urma loviturilor de departajare. Sfinții vor afla adversarul din
Sfîntul Gheorghe învinge Milsami în ultimul meci al etapei 4 din DN
20 iul. 2020,, 07:50
Sfîntul Gheorghe învinge Milsami în ultimul meci al etapei 4 din DNSfîntul Gheorghe învinge Milsami în ultimul meci al etapei 4 din DN Sf.Gheorghe - Milsami 3:1 Goluri: Volkov, 23 - 1:0, Nazar, 35 - 1:1, Suvorov, 45 (pen) - 2:1, Suvorov, 77 (pen) - 3:1 Sf.Gheorghe: N.Cebotari, Novicov, Suvorov (D.Mandrîcenco, 79), Mochuliak (Iurcu, 46), Volkov, Stînă (S.Istrati, 84), Ojog, S
Astăzi va avea loc finala Cupei Moldovei la fotbal
30 iun. 2020,, 14:15
Astăzi va avea loc finala Cupei Moldovei la fotbalAstăzi, pe stadionul Zimbru va avea loc cea de-a 29-a finală a Cupei Moldovei la fotbal. Se vor duela Petrocub și Sfîntul Gheorghe, care țintesc primul trofeu din istorie, transmite IPN. În semifinale, Petrocub a eliminat deținătoarea în exercițiu a trofeului, Sheriff. „În finală întîlnim un adversar destoini
În Moldova a avut loc primul meci de fotbal de la începerea pandemiei Care este rezultatul
23 iun. 2020,, 11:14
În Moldova a avut loc primul meci de fotbal de la începerea pandemiei. Care este rezultatulÎn primul meci de la reluarea fotbalului în Moldova, Sfîntul Gheorghe a învins-o pe Speranța Nisporeni. Echipa din Suruceni este la un pas de a doua finală consecutivă în Cupă. În același timp, celalalt meci din semifinale a fost oprit din cauza ploii abundente. Fotbalul din Republica Moldova a revenit la Sur
Sfîntul Gheorghe Suruceni cîștigătoarea turneului de fotbal Cupa Federației
8 mar. 2020,, 17:45
Sfîntul Gheorghe Suruceni, cîștigătoarea turneului de fotbal Cupa FederațieiFormația Sfîntul Gheorghe Suruceni a devenit sîmbătă, la stadionul Zimbru din capitală, prima cîștigătoare a turneului de fotbal ”Cupa Federației”. Foto: moldpres.mdÎn finala competiției, aceasta a învins-o cu scorul 2-0 pe Petrocub Hîncești. Golurile au fost marcate de Roman Volkov și Alexandru Suvorov, tran
Sfîntul Gheorghe Suruceni a învinso pe Milsami Orhei cu 10
25 sep. 2019,, 10:41
Sfîntul Gheorghe Suruceni a învins-o pe Milsami Orhei cu 1-0Sfîntul Gheorghe Suruceni este cu un picior în semifinalele Cupei Moldovei la fotbal. ”Sfinții” s-au impus în deplasare cu 1-0 în prima manșă a sferturilor de finală cu Milsami Orhei. Singurul gol al partidei a fost marcat de Andrei Calac în minutul 74. Acesta a înscris din pasa lui Dmitri Mandrîcenco. Într-u
Victorie repetată pentru Sfîntul Gheorghe în faţa celor de la Zimbru
22 apr. 2019,, 12:40
Victorie repetată pentru Sfîntul Gheorghe în faţa celor de la ZimbruDupă ce în urmă cu cîteva zile echipa Sfîntul Gheorghe Suruceni a învins (1-0) formația Zimbru Chișinău în turul semifinalei Cupei Moldovei la fotbal, în weekend a întrecut-o și în Divizia Națională (2-1). Sfîntul Gheorghe a obținut victoria și de data aceasta în deplasare. Golurile au fost marcate de Pîslă (
Sfîntul Gheorghe Suruceni la un pas de finala Cupei Moldovei
18 apr. 2019,, 12:10
Sfîntul Gheorghe Suruceni, la un pas de finala Cupei MoldoveiFotbaliștii clubului Sfîntul Gheorghe Suruceni au luat o opțiune importantă pentru calificarea în finala Cupei Moldovei. În partida tur din semifinale, "sfinții" au dispus cu 1-0 în deplasare de Zimbru Chișinău. Singurul gol al confruntării a fost înscris în minutul 9 de Sergiu Istrati. Atacantul surucenean