Neymar şi FC Barcelona au ajuns la un acord pentru stingerea litigiilor financiare
Neymar şi FC Barcelona au ajuns la un acord pentru stingerea litigiilor financiareFC Barcelona şi fostul său fotbalist Neymar au ajuns la un acord pentru a pune capăt “pe cale amiabilă” litigiilor financiare dintre ei, a anunţat luni clubul spaniol, fără să dezvăluie valoarea tranzacţiei, informează AFP. Au existat mai multe litigii între club şi jucător în legătură cu prima de prelungi
Neymar speră să revină gratis la FC Barcelona în 2022
6 apr. 2021,, 00:00
Neymar speră să revină gratis la FC Barcelona în 2022Starul brazilian Neymar a oprit negocierile privind prelungirea contractului său cu Paris Saint-Germain, în speranţa că va putea fi din nou coechipier cu argentinianul Lionel Messi la echipa de fotbal FC Barcelona, începînd din vara anului 2022, anunţă presa spaniolă. Neymar s-a despărţit de Barcelona în 2
FC Barcelona și Bayern Munchen sau calificat în sferturile de finală ale Ligii Campionilor
9 aug. 2020,, 17:00
FC Barcelona și Bayern Munchen s-au calificat în sferturile de finală ale Ligii CampionilorFC Barcelona și Bayern Munchen s-au calificat în sferturile de finală ale Ligii Campionilor. Gruparea "blau-grana" a învins acasă pe Napoli cu 3-1. În tur, cele două formații au remizat, scor 1-1. Clement Lenglet a înscris primul gol al partidei de pe Camp Nou, după un corner. Lionel Messi a dublat avantajul
Un club de fotbal va avea propria criptomonedă
18 feb. 2020,, 20:31
Un club de fotbal va avea propria criptomonedăFC Barcelona a realizat un parteneriat cu startup-ul fintech Chiliz pentru a lansa crypto-tokenul (criptomonedă care ofera accesul la un anumit produs, serviciu sau platformă care folosește tehnologia blockchain) Barça Fan Tokens (BAR), cu ajutorul cărora fanii echipei pot vota diverse lucruri ce țin de desfă
FC Barcelona a învins pe teren propriu echipa FC Liverpool
2 mai. 2019,, 08:40
FC Barcelona a învins, pe teren propriu, echipa FC Liverpool FC Barcelona a învins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 3-0 (1-0), echipa FC Liverpool în primul tur al semifinalelor UEFA Champions League 2019 și a făcut astfel un pas important spre finală. FC Barcelona a stabilit un nou record al competiţiei, fiind neînvinsă de 31 de meciuri consecutive pe teren
Cel mai frumos gol din istoria Barcelonei VIDEO
29 mar. 2019,, 13:20
Cel mai frumos gol din istoria Barcelonei (VIDEO)Peste 500.000 de suporteri ai Barcelonei au ales, în ultimele trei luni, într-un sondaj postat pe site-ul oficial al clubului, cel mai frumos gol din istoria clubului. Pe primul loc, cu 45% din voturi, este golul marcat de Leo Messi în sezonul 2006/07, într-un meci cu Getafe, cînd a luat mingea de la mijlo
Clubul sportiv cu cel mai mare salariu mediu din lume în 2018
27 noi. 2018,, 20:30
Clubul sportiv cu cel mai mare salariu mediu din lume în 2018FC Barcelona este clubul sportiv cu cel mai mare salariu mediu din lume în 2018, venitul anual al jucătorilor săi depăşind 11,8 milioane euro, potrivit unui studiu al cabinetului britanic Sporting Intelligence, dat publicităţii luni, informează AFP. Gruparea spaniolă o devansează astfel pe marea sa rivală Rea
FC Barcelona a cîştigat Supercupa Spaniei
13 aug. 2018,, 17:10
FC Barcelona a cîştigat Supercupa SpanieiFormaţia FC Barcelona a cîştigat, duminică seară, pentru a 13-a oară Supercupa Spaniei, învingînd FC Sevilla, scor 2-1, într-un meci disputat la Tanger, în Maroc. FC Sevilla a avut golul validat după consultarea VAR şi a ratat un penalti.
Cu lacrimi în ochi Iniesta a anunţat că pleacă de la Barcelona VIDEO
27 apr. 2018,, 20:30
Cu lacrimi în ochi, Iniesta a anunţat că pleacă de la Barcelona (VIDEO)Andres Iniesta a anunţat, cu lacrimi în ochi, că va pleca de la Barcelona într-o conferinţă de presă. “Acesta este ultimul meu sezon aici, la una dintre cele mai bune echipe din lume. Ultimele meciuri vor fi foarte emoţionante. De două săptămâni mă gândesc la acest moment. Vreau ca lumea să-şi aducă amint
FC Barcelona a cîştigat pentru a 30a oară Cupa Spaniei
22 apr. 2018,, 14:15
FC Barcelona a cîştigat pentru a 30-a oară Cupa SpanieiFormaţia FC Barcelona a câştigat pentru a 30-a oară Cupa Spaniei, după ce a învins, sâmbătă, la Madrid, cu scorul de 5-0, echipa FC Sevilla, în finala competiţiei. Golurile au fost marcate de Suarez ’14, ’40, Messi ’31, Iniesta ’52 şi Coutinho ’69 (penalti). Catalanii au câştigat Cupa Spaniei pentru a p
Echipa FC Barcelona sa calificat în sferturile de finală ale Ligii Campionilor
15 mar. 2018,, 12:41
Echipa FC Barcelona s-a calificat în sferturile de finală ale Ligii CampionilorEchipa FC Barcelona s-a calificat în sferturile de finală ale Ligii Campionilor la fotbal, miercuri seara, după ce a învins pe Chelsea Londra cu 3-0, pe Camp Nou, în manşa secundă a optimilor de finală. Barca, după 1-1 pe Stamford Bridge, s-a impus pe teren propriu prin golurile înscrise de Lionel Messi (3