X 
Transnistria stiri: 1862

Care sînt prețurile la Piața Centrală înainte de Paște

8 apr. 16:45   Capitala
6811 0

Piața Centrală din Chișinău se pregătește pentru un fluxul tradițional de cumpărători în preajma sărbătorilor pascale, oferind o varietate mare de fructe și legume, carne, produse lactate și pește, precum și o gamă largă de prețuri.

Administrația Pieței Centrale din Chișinău a publicat noi date privind prețurile produselor agricole vîndute în piață. Cetățenii pot trage singuri concluzii despre care produse s-au scumpit și care s-au ieftinit la piața din capitală în ultimele zile, relatează Noi.md.

După cum reiese din fotografiile atașate, roșiile se vînd la un preț de 35-80 lei/kg, castraveții - 25-60 lei/kg, vinetele - 55 lei/kg, merele - 10 lei/kg, strugurii de masă - 15 lei/kg.

Morcovii costă 16 lei/kg, ceapa - 8-16 lei/kg. Varza se vinde cu 20-28 de lei/kg, sfecla - 10 lei/kg, ridichea - 35 de lei/kg.

Bibanul roșu costă 105 lei/kg, merluciul congelat - 70 lei/kg, creveții - 200 lei/kg.


Prețul ouălor este de 24-26 de lei duzina.

Prețurile altor produse le puteți vedea în fotografiile atașate mai jos.

4
1
1
6
2

Adăuga comentariu

500

Ați găsit o eroare în text? Marcați-o și tastați Ctrl+Enter

Propunerile dvs. pentru noul Parlament (se pot selecta mai multe variante de răspuns):
Timpul se transformă în basm...Катрук Валерий