Preşedintele stiri: 3992

Sheriff a remizat în partida cu Lokomotiv

20 oct. 2017,, 14:31   Sport
2598 0

Sheriff Tiraspol a obţinut al treilea egal consecutiv în grupele Ligii Europa. Elevii lui Roberto Bordin au remizat, scor 1-1, în partida de pe teren propriu cu Lokomotiv Moscova, transmite IPN.

Oaspeții au marcat primii, în minutul 17, prin Anton Miranciuk, iar Ziguy Badibanga a restabilit egalitatea în minutul 31. Sheriff a fost aproape de victorie, dar pe final de meci portarul Guilherme a avut două parade de excepție.

„Am făcut un meci bun. Puteam să cîștigăm astăzi. Mă bucur că am reușit să revenim de la 0-1”, a declarat la conferința de presă antrenorul echipei Sheriff, Roberto Bordin.

Tot cu 1-1 s-a terminat și celălalt meci din grupa F, între Zlin şi FC Copenhaga. După trei etape, lider se menține Lokomotiv, cu cinci puncte la activ. FC Copenhaga şi Sheriff au acumulat cîte trei puncte şi împart locurile 2 și 3. Pe 2 noiembrie, Sheriff și Lokomotiv se vor întîlni deja la Moscova.