Preşedintele stiri: 3991

Real Madrid a fost eliminată din Cupa Spaniei

25 ian. 2018,, 22:32   Sport
3594 0

Surpriză de proporţii în Cupa Regelui! Real Madrid a fost eliminată de Leganes, în sferturi. După victoria la limită din prima manşă, trupa lui Zidane a cedat cu 1-2 pe Santiago Bernabeu.

Real Madrid a mai ratat un obiectiv! A părăsit Cupa Spaniei, încă din sferturile de finală, după ce a pierdut acasă returul cu Leganes. Cu un prim 11 improvizat, trupa lui Zidane a suferit încă din startul partidei. Leganes a avut o bară în minutul 5 prin Beauvue, iar apoi a deschis scorul prin Eraso.

Beauvue a fost şi el aproape de un gol de generic: a trimis puţin pe lîngă poartă, printr-o execuţie spectaculoasă, în finalul primei reprize.

Realul a egalat în startul părții secunde prin Benzema, dar apărarea echipei lui Zidane a cedat încă o dată. Gabriel a înscris golul de 2-1 al lui Leganes, după un corner. Realul a căutat în zadar golul calificării. Pentru al doilea sezon la rînd a ieşit din Cupa Spaniei, încă din faza sferturilor.