Eurovision stiri: 502

Classic se menține la trei puncte de liderul Dinamo

15 ian. 2018,, 09:42   Sport
2210 0

Classic a învins-o pe Olimpia, cu 4-2, în derbyul etapei a 8-a din campionatul național de futsal. Echipa antrenată de Evgheni Frolov se află pe locul doi, la trei puncte în spatele liderului Dinamo, transmite IPN.

Olimpia a deschis scorul în minutul 4, prin Ciopa, dar Classic a întors rapid rezultatul. Ignat a egalat, iar Negru a punctat la faza imediat următoare. Pînă la pauză, ucraineanul Deleatinski a dus scorul la 3-1, iar la reluare Ciopa a reușit dubla. Scorul final de 4-2 a fost stabilit de Agachii, care a deviat nefericit mingea în propria poartă.

În celelalte partide ale etapei a 8-a s-au înregistrat rezultatele: Atletico - PGU-Sokol 7-1, Rîmbcom - Balkan 0-2 și Dinamo - Victoria-Buiucani 6-2.

0
0
0
0
0

500

Ce părere aveți despre inițiativa președintelui Franței, Emmanuel Macron, de a deschide în următoarele luni o misiune permanentă de apărare la Chișinău?