Naţionala de tineret a pierdut meciul cu Belgia

24 mar. 2016,, 11:30   Sport
3306 0
Молодёжная сборная уступила Бельгии

Naţionala U-21 de fotbal a pierdut cu scorul 0-2 meciul cu Belgia din cadrul preliminariilor Campionatului European de tineret din 2017.

Primul gol a fost marcat de belgieni în minutul 72 prin Michael Heylen. Cel de-al doilea gol belgienii l-au marcat în minutul 4 din prelungiri prin Joris Kayembe, transmite IPN.

Selecţionata condusă de Dănuţ Oprea a primit 3 cartonaşe galbene, iar jucătorul Serghei Svinarenco a fost eliminat de pe teren în minutul 80 al jocului. Selecţionata belgiană a acumulat 2 cartonaşe galbene.

Echipa Moldovei în continuare rămâne pe ultimul loc în grupa de calificare având 4 puncte. Belgia a urcat pe locul 1 cu 12 puncte la activ, însă Cehia urmează să aibă peste 2 zile meci cu Letonia, când, în caz de victorie, poate recupera prima poziţie din grupa de calificare.

Selecţionata Moldovei mai are de jucat 3 meciuri, toate în deplasare, cu Letonia pe 2 septembrie, cu Cehia pe 7 octombrie şi cu Malta pe 11 octombrie.