Preşedintele stiri: 3991

”Sheriff” cîștigă un punct prețios pe terenul norvegienilor

4 oct. 2013,, 12:01   Sport
2700 0
”Sheriff” a obţinut un nou punct prețios în grupele Ligii Europa. Echipa tiraspoleană a remizat pe terenul lui ”Tromso” (locul 14 din Norvegia), scor 1-1. ”Sheriff” a fost condusă din minutul 65, după golul lui Ondrasek şi a rămas în zece oameni 8 minute mai tîrziu, după eliminarea spaniolului Melli. Brazilianul Ricardinho i-a salvat pe tiraspoleni, după reuşita din minutul 87.

La fel ca în partida cu ”Anji”, antrenorul Veaceslav Rusnac nu a folosit în acest meci niciun jucător moldovean.

”Sheriff” se află pe locul 2 în grupă cu 2 puncte, cu 4 mai puţin decît liderul ”Tottenham” care a dispus în deplasare de ”Anji” cu 2-0. Următorul meci în Liga Europa ”Sheriff” îl va juca pe 24 octombrie, acasă, cu ”Tottenham”.