Preşedintele stiri: 3996

Outsiderii le iau punctele liderilor Campionatului Moldovei la Fotbal

30 oct. 2017,, 17:51   Sport
2368 0

Sheriff Tiraspol a obținut doar un rezultat de egalitate în etapa a 15-a a Diviziei Naționale după 1-1 în meciul disputat sîmbătă, 28 octombrie a.c., pe teren propriu împotriva echipei Sfîntul Gheorghe Suruceni.

Campioana Moldovei a deschis scorul în min. 38 prin muntenegreanul Stefan Mugoša, însă echipa din Suruceni, care a promovat în acest sezon pe prima scenă a fotbalului moldovenesc a reușit să restabilească egalitatea în minutele de prelungiri (min. 90+3) după golul lui Alexandru Suvorov.

În actualul sezon al Diviziei Naționale, doar două echipe au mai izbutit să obțină puncte în confruntările cu campioana Moldovei – Dacia (1-1, etapa 2) și Zimbru Chișinău (2-2, etapa 3).

Tot sîmbătă, Dacia a remizat cu Spicul Chișcăreni, scor 2-2, iar Zimbru a cedat la Bălți în fața echipei locale Zaria, scor 0-3.