Preşedintele stiri: 4000

Moldova rămîne fără victorie în preliminariile Campionatului Mondial la fotbal

12 iun. 2017,, 09:11   Sport
2202 0

Naţionala Moldovei de fotbal rămîne fără victorie în preliminariile Campionatului Mondial din 2018. "Tricolorii" nu au putut învinge nici Georgia pe teren propriu.

În partida de aseară, jucată pe stadionul Zimbru din Capitală, reprezentativa ţării noastre a făcut egal cu selecţionata Georgiei. Meciul s-a încheiat cu scorul 2-2, deşi la finalul primei reprize Moldova a condus cu 2-0.

Echipa noastră a deschis scorul în minutul 15 prin Radu Gînsari, iar Alexandru Dedov a dublat avantajul gazdelor peste 20 de minute. Georgia a reuşit să marcheze de două ori în repriza secundă într-un interval de doar 5 minute prin Merebaşvili şi Kaziaşvili.

Moldova este pe ultimul loc în grupa preliminară cu 2 doar puncte acumulate în şase meciuri.

Reprezentativa ţării noastre va juca următoarea partidă din preliminarii în data de 2 septembrie, cu Serbia, în deplasare.