Eurovision stiri: 497

Sheriff a spulberat-o pe Zarea în finala Cupei Moldovei

26 mai. 2017,, 10:40   Sport
2982 0

Sheriff Tiraspol a cîștigat Cupa Moldovei la fotbal. În finală „viespile” au zdrobit la Chişinău formaţia Zarea Bălţi cu 5-0, transmite IPN.

Sheriff a rezolvat meciul la începutul reprizei secunde, cînd a marcat patru goluri în doar 11 minute. Vitalie Damaşcan şi Cyrille Bayala au înscris cîte două goluri. Scorul final a fost stabilit de brazilianul Jo Santos în penultimul minut de joc.

„După primul gol echipa s-a descătușat. Sînt mulțumit de prestanța elevilor mei”, a declarat la conferința de presă antrenorul lui Sheriff, Roberto Bordin.

„Îmi este rușine de evoluția din repriza a doua. Sheriff a jucat din plăcere”, a spus tehnicianul echipei Zarea, Vlad Goian.

Sheriff a intrat în posesia Cupei Moldovei pentru a noua oară. Tiraspolenii vor juca la 30 mai și în „meciul de aur” contra Daciei pentru desemnarea campioanei.
0
0
0
0
0

500

Ce părere aveți despre inițiativa președintelui Franței, Emmanuel Macron, de a deschide în următoarele luni o misiune permanentă de apărare la Chișinău?