Meci de fotbal întrerupt după ce antrenorul a fost lovit (VIDEO)

18 mai. 2017,, 13:40   Sport
2268 0

Meciul dintre Panathinaikos Atena și PAOK Salonic, de miercuri seară, a fost oprit în minutul 54, după ce antrenorul oaspeților, Vladan Ivic, a fost lovit în cap cu o cutie de bere aruncată din tribune.

Campionatul din Grecia oferă din nou imagini șocante. Ultimul exemplu vine de la derby-ul dintre Panathinaikos și PAOK, unde fanii gazdelor au cauzat oprirea meciului. După o altercație pe teren între jucători, fanii gazdelor aflați în tribuna din spatele băncilor au aruncat o cutie de bere, plină cu lichid, care l-a lovit în plin pe antrenorul formației din Salonic.

Tehnicianul sârb s-a ales cu o rană deschisă la cap și a fost imediat înconjurat de mai multe persoane, apoi a fost dus în vestiar, pentru a primi îngrijiri medicale. În cele din urmă, a fost transportat la spital.

Meciul din etapa a doua a play-off-ului din Grecia a fost întrerupt în minutul 54, la scorul de 1-0 pentru Panathinaikos (gol Marcus Berg, în minutul 9). După o oră de așteptare, arbitrii au oprit meciul definitiv.