Serghei Uscov a cîștigat bronzul la Europenele de taekwondo

tipuri de vizualizare:
14 dec. 16:30 -
14 dec. 16:30

Dinamo merge ceas în Campionatul Național de Futsal

Dinamo a obținut a 6-a victorie consecutivă în campionatul național de futsal. Echipa antrenată de Dorin Coceban a învins-o pe Balkan cu 5-2, în cadrul etapei a 6-a. Golurile învingătorilor au fost m

11 dec. 17:21 -
11 dec. 17:21

Tehnicianul italian Roberto Bordin şi-a prelungit contractul cu Sheriff

Tehnicianul italian Roberto Bordin şi-a prelungit contractul cu campioana Sheriff Tiraspol pînă la sfîrşitul anului viitor, transmite IPN. Bordin a venit la Sheriff în luna octombrie a anului trecut ș

8 dec. 22:01 -
8 dec. 22:01

Cristiano Ronaldo l-a egalat pe Messi

Deceniul de hegemonie al tandemului Cristiano Ronaldo-Lionel Messi este complet. Portughezul a cîştigat pentru a cincea oară Balonul de Aur şi l-a egalat astfel pe marele său rival de la FC Barcelona.

8 dec. 14:11 -
8 dec. 14:11

Moldovenii au cucerit două medalii la Europenele de Taekwondo (FOTO)

Prima zi a Campionatului European de Taekwondo (categorii de greutăți olimpice) s-a încheiat cu mari succese ale sportivilor Moldoveni. Turneul continental a început pe 7 decembrie curent în orașul So

8 dec. 12:20 -
8 dec. 12:20

Aaron Cook a ridicat un premiu la gala din Abidjan

Luptătorul de taekwondo Aaron Cook a cîștigat pentru al doilea an consecutiv premiul ”Lovitura anului”. De această dată el s-a remarcat la Grand Prix-ul de la Moscova în finala cu rusul Anton Kotkov.

8 dec. 12:01 -
8 dec. 12:01

Patru boxeri moldoveni au cucerit medalii la un turneu în Israel

În Israel a avut loc un turneu internațional la box printre juniori, la care au participat 5 țări: Moldova, Polonia, Ucraina, Belarus și țara gazdă. Moldova a fost reprezentată de patru sportivi, toți

8 dec. 11:41 -
8 dec. 11:41

Sheriff a ratat calificarea în șaisprezecimile Ligii Europa

Sheriff Tiraspol nu a reușit să se califice în premieră în șaisprezecimile Ligii Europa. Echipa antrenată de Roberto Bordin a cedat pe terenul formației Copenhaga, cu 0-2. Danezii au marcat ambele go

8 dec. 04:25 -
8 dec. 04:25

Sandboarding, un gen de sport apărut recent. Cum se practică

Sandboarding-ul este un gen de sport apărut recent, care a cîştigat rapid adepţi în toată lumea. Persoanele care îl practică au posibilitatea de a experimenta senzaţia de fi practicat snowboarding-ul

7 dec. 10:05 -
7 dec. 10:05

Ronaldo a mai doborît un record în Liga Campionilor

Atacantul portughez Cristiano Ronaldo, golgheterul echipei Real Madrid, a devenit, miercuri seara, primul jucător marchează în toate cele șase meciuri din faza grupelor la o ediție a Ligii Campionilor

6 dec. 15:41 -
6 dec. 15:41

Cum califică Juravschi suspendarea Rusiei de la Jocurile Olimpice

Președintele Comitetului Național Olimpic și Sportiv a comentat decizia forului executiv al CIO de a suspenda Rusia de la Jocurile Olimpice de iarnă din 2018 Președintele Comitetului Național Olimpic

6 dec. 15:21 -
6 dec. 15:21

Stepan Dimitrov a obținut o victorie dramatică la Grand Prix final G8

La Grand Prix Final G8 de la Abidjan (Coasta de Fildeș) au concurat cei mai buni 16 luptători de taekwondo din lume în fiecare categorie de greutate. La 58 kg, Stepan Dimitrov a obținut o victorie dr

6 dec. 10:01 -
6 dec. 10:01

Naționala de futsal a învins la scor echipa Turciei

Selecționata de futsal a Moldovei a cîștigat primul meci amical contra Turciei disputat pe Arena FMF de la Ciorescu. „Tricolorii” s-au impus cu 5-2, chiar dacă au fost conduși încă din minutul 2, tran

6 dec. 09:11 -
6 dec. 09:11

Voievozii din Criuleni au adus aur din Muntenia (FOTO/VIDEO)

Sportivii din raionul Criuleni, care pe 2 decembrie au participat la Cupa Coloseum Tournament din Ploiești, România, au revenit cu medalii acasă, relatează NOI.md. În cadrul competiției și-au pus p

5 dec. 14:00 -
5 dec. 14:00

Luptătorii moldoveni s-au întors învingători din Bulgaria (VIDEO/FOTO)

Tinerii sportivi din cadrul clubului „Olimp”, au revenit acasă cu un buchet de medalii și reușite, notează NOI.md. Recent aceștia au participat la Turneul Internațional al ambasadorului Coreei în Bulg

5 dec. 12:10 -
5 dec. 12:10

Moldova a cucerit patru medalii de aur și două de bronz la Cupa Europei la Muaythai

Luptătorii moldoveni au cucerit patru medalii de aur și trei de bronz la Cupa Open a Europei la Muaythai, care a avut loc în perioada 29 noiembrie – 3 decembrie, în Antalya, transmite IPN. Moldova a f

5 dec. 09:21 -
5 dec. 09:21

Petru Cataraga a cucerit medalia de argint la un turneu internațional de taekwondo

Sportivul Petru Cataraga, care a reprezentat Republica Moldova turneul internațional de para taekwondo, a cucerit medalia de argint. În finală Petru Cataraga a luptat contra sportivului Saeid Sadeghia

4 dec. 15:20 -
4 dec. 15:20

Ion Nacu a repurtat două victorii la grand slam-ul de la Tokyo

Judocanul moldovean Ion Nacu a obținut două victorii la Grand Slam-ul de la Tokyo, care a reunit sportivi din 65 de țări. În limitele categoriei de greutate 73 kg, el i-a învins pe portughezul Jorge F

1 dec. 17:50 -
1 dec. 17:50

Au fost desemnați cei mai buni fotbaliști în 2017

Au fost desemnați cei mai buni fotbaliști ai anului în cadrul Galei Laureaţilor Fotbalului Moldovenesc – 2017. Pentru a patra oară, cel mai bun jucător al anului a fost desemnat Alexandru GAŢCAN, mijl

1 dec. 14:50 -
1 dec. 14:50

Cristian Savin, la un pas de a fi calificat la Olimpiada de tineret

Jucătorul de badminton, Cristian Savin este la un pas de a fi calificat la Jocurile Olimpice de tineret, programate în perioada 6-18 octombrie 2018 la Buenos Aires. Sportivul de 18 ani este de două lu

30 noi. 17:50 -
30 noi. 17:50

Igor Dodon a decorat cîțiva motocilcliști

Astăzi, Președintele țării a avut o întrevedere cu un grup de sportivi, membri ai Federației de Motociclism din Republica Moldova. Igor Dodon a menționat că anul curent, motocicliștii federației au re

30 noi. 17:00 -
30 noi. 17:00

Spadasinii moldoveni la un pas de medalii, la turneul din Cehia (FOTO)

Selecționata Moldovei a participat la primul Campionat Internațional de Spadă Istorică dintre juniori. Atleții noștri au prezentat destoinic Moldova, în ciuda concurenței serioase din partea adversa

30 noi. 14:49 -
30 noi. 14:49

Judocanii moldoveni vor participa la Grand Slamul de la Tokyo

În perioada 2-3 decembrie va avea loc Grand Slamul de la Tokyo, la care vor concura 446 de sportivi din 65 de țări. Moldova va fi reprezentată de Denis Vieru (66 kg), Ion Nacu, Petru Pelivan (ambii –

29 noi. 05:00 -
29 noi. 05:00

În Antarctica s-a încheiat una dintre cele mai periculoase curse din lume

Un locuitor al Danemarcei a cîștigat maratonul, desfășurat la minus 30 de grade. În Antarctica s-a desfășurat maratonul cu cele mai extreme condiții, pentru organismul uman, din lume. La marat

28 noi. 22:30 -
28 noi. 22:30

Messi a devenit cel mai bine plătit fotbalist al planetei

Jucătorul argentinian încasează 43 de milioane de euro pe an. Jurnaliștii de la Marca au prezentat clasamentul celor mai bine plătiți fotbaliști din lume, ierarhie unde Lionel Messi a urcat pe