„Sheriff” a devansat clubul din Albania în Liga Campionilor (VIDEO)

Sport

tipuri de vizualizare:
21 iul. 12:31

Echipa bălţeană a pierdut din nou adversarilor din Cipru (VIDEO)

Clubul „Zaria” din Bălţi a fost eliminat din turneul de fotbal al Ligii Europei (LE). În meciul retur, care a avut loc la Chişinău pe stadionul „Zimbru”, echipa Moldovei a cedat clubului cipri

17 iul. 15:10

Federer a cîştigat pentru a opta oară la Wimbledon (VIDEO)

Tenismenul elveţian Roger Federer, cap de serie numărul 3 şi locul 5 ATP, a cîştigat pentru a opta oară la Wimbledon, al treilea turneu de Grand Slam al anului. Federer l-a învins, în finală,

17 iul. 12:10

În fruntea Diviziei Naţionale sînt patru cluburi (VIDEO)

În fruntea Diviziei Naţionale sînt patru cluburi (VIDEO) În Divizia Naţională de fotbal (DN) a Moldovei concomitent patru echipe împart prima poziţie a tabelului clasamentului. Cluburile “Sherif

17 iul. 10:32

Andrei Mardare a cucerit bronzul la europenele U-23 din Polonia

Atletul Andrian Mardare a cucerit o nouă medalie în cariera sa la proba aruncarea suliței. Discipolul antrenorului Valeriu Lungu a cîștigat bronzul la Campionatul European Under 23 din orașul polon

17 iul. 09:12

Oleg Tarnovschi a cîștigat argintul la Europenele din Bulgaria

Canotorul moldovean Oleg Tarnovschi și-a îmbunătățit rezultatul la proba canoe simplu 500 metri la Campionatele Europene. După ce anul trecut a cucerit bronzul la Moscova, Tarnovschi s-a clasat de

15 iul. 17:30

Oleg Tarnovschi va concura în două finale la Europenele din Bulgaria

Canotorul moldovean Oleg Tarnovschi va disputa duminică două finale la Campionatul European de la Plovdiv (Bulgaria), transmite IPN. Sportivul de 25 de ani a acces mai departe la canoe simplu 500 m

14 iul. 18:40

Pe lacul Ghidighici va avea loc a cincea competiţie de înot în apă deschisă

Duminică, pe lacul Ghidighici va avea loc a cincea competiţie de înot în apă deschisă. Profesioniştii îşi vor încerca puterile în cursele Sea Mile (1852 metri), Double Sea Mile (3704 metri), Triple

14 iul. 15:00

„Apollo” Cipru a zdrobit „Zaria” Bălţi cu scorul de 3:0

Clubul bălţean „Zaria” a fost învins cu scorul de 3:0 de echipa cipriotă „Apollo” în primul meci al manşei a doua de calificare a Ligii Europei. Intriga meciului a dispărut deja în minutul 28 al în

13 iul. 12:50

„Sheriff” a început cu victorie participarea la Liga Campionilor (VIDEO)

Singurul reprezentant al Moldovei în Liga Campionilor (LC) a învins clubul de fotbal albanez „Kukesi“. Meciul, care a avut loc la Tiraspol, s-a încheiat cu un avantaj minim în favoarea echipei

12 iul. 09:03

Moldova rămîne făra medialia de la Rio

Tribunalul de Arbitraj Sportiv de la Lausanne a decis! Moldova rămîne fără medalia de bronz cîştigată la Jocurile Olimpice de la Rio de Janeiro. TAS a respins apelul canotorului Serghei Tarnovschi

11 iul. 17:20

Antrenorul principal al CF„Zimbru“ a fost demis

Ștefan Stoica a fost demis din postul de antrenor principal al Clubului de Fotbal „Zimbru“. Potrivit informațiilor parvenite portalului Moldfootball.com, antrenorul principal al CF „Zimbru“, Ș

11 iul. 13:45

Albot a trecut în optimi la turneul din Germania

După ce săptămîna trecută a reușit pentru a doua oară în cariera sa să ajungă în turul doi la turneul de Mare Șlem de la Wimbledon, tenismenul moldovean Radu Albot se află deja în Germania. El

11 iul. 02:00

Messi și Suarez lansează o provocare inedită pentru fanii Barcelonei

Clubul spaniol FC Barcelona a dat publicității o înregistrare video în care vedetele sale Messi și Suarez lovesc de 34 de ori mingea cu capul de la unul la altul într-o piscină și le lansează fanilor

11 iul. 00:30

Prietena lui Ronaldo, Georgina Rodriguez, pare însărcinată (FOTO)

Cristiano Ronaldo tocmai a anunțat faptul că are gemeni, iar acum prietena sa Georgina Rodriguez pare să fie însărcinată cu un nou copil, relatează The Mirror duminică seară. În fotografiile surpri

10 iul. 12:40

„Sheriff” a zdrobit „Zaria” la fel ca în finala Cupei (VIDEO)

Cu victoria indiscutabilă a clubului „Sheriff” s-a finalizat meciul de la Tiraspol, unde campionul en-titre al Moldovei a găzduit echipa „Zaria”. Chiar în primul meci al Diviziei Naționale (DN

10 iul. 10:40

Incă un luptător moldovean a cucerit medaliu în Polonia

Mihail Sava s-a clasat pe locul 3 la turneul internațional de lupte libere din Polonia. El a obținut 3 victorii în categoria 70 kg, reușind să-l învingă în meciul pentru medalia de bronz cu 8-

10 iul. 04:00

Ronaldo, de nerecunoscut pe flyboard (FOTO)

Cristiano Ronaldo se află în ultimele zile de vacanță pe care și le petrece în Ibiza alături de logodnica lui, Georgina Rodriguez. Fotbalistul de 32 de ani a fost surprins în apropierea insule

10 iul. 03:01

Mark Zuckerberg, fondatorul Facebook, ar putea prelua un important club de fotbal

Mark Zuckerberg, fondatorul Facebook, ar avea de gînd să investească un miliard de lire sterline pentru a prelua clubul englez de fotbal Tottenham, potrivit Mediafax. „Un fond american de investi

8 iul. 17:30

Un luptător moldovean a cîștigat argintul în Polonia

O evoluție reușită pentru Andrei Perpeliță la turneul internațional de lupte libere din Polonia. Sportivul s-a clasat pe locul doi în categoria de greutate 61 kg, după ce a reușit să-l învingă

8 iul. 04:00

Cristiano Ronaldo și-a prezentat gemenii nou-născuți pe Instagram

Fotbalistul portughez Cristiano Ronaldo a postat pe contul său de Instagram o fotografie cu gemenii săi nou-născuți și cu fiul său mai mare, spunînd că a fost ''binecuvîntat''. Căpitanul selecționa

7 iul. 18:45

Messi a scăpat de pedeapsa cu închisoarea

Judecătorii din Barcelona care l-au condamnat pe Leo Messi la 21 de luni de închisoare cu suspendare pentru fraudă fiscală au anunțat transformarea lunilor de pedeapsă în amendă totală de 252.000 de e

6 iul. 20:00

Haos la Fiorentina: Borja Valero, Kalinic şi Bernardeschi au cerut să plece

Tensiune mare la Fiorentina. Mijlocaşul spaniol Borja Valero s-a înţeles pe trei ani cu Inter şi miercuri după-amiază a cerut oficial directorului sportiv Pantaleo Corvino transferul la gruparea milan

6 iul. 18:30

Naționala Moldovei de fotbal a urcat trei trepte în clasamentul FIFA

Joi, 6 iulie, a fost anunţat clasamentul FIFA pentru această lună. Naţionala de fotbal a Republicii Moldova a urcat trei trepte și ocupă locul 158, transmite IPN. Pentru echipa antrenată de

6 iul. 15:10

Sportivii moldoveni în fruntea clasamentului “Beskidy MTB Trophy”

În perioada 15-18 iunie, în localitatea Istebna, Polonia, s-a desfășurat maratonul internațional “Beskidy MTB Trophy”. Cicliștii moldoveni s-au clasat în primii 20 de finaliști. În acest an pentru