Albot

Radu Albot sa calificat în optimile de finală la Lugano
5 mar. 22:11
Radu Albot s-a calificat în optimile de finală la Lugano Radu Albot și-a adjudecat o victorie convingătoare în partida de debut a turneului de categoria challenger, desfășurat în orașul elvețian Lugano. Tenismenul din Republica Moldova s-a calificat în optimile de finală. În primul meci al turneului organizat în Elveția, Radu Albot s-a duelat cu reprezentantul
Evoluția lui Radu Albot un Uruguay
26 ian. 08:45
Evoluția lui Radu Albot un UruguayTenismanul Radu Albot a intrat în sferturile de finală ale turneului de categoria challenger, organizat în Uruguay. Reprezentantul Republicii Moldova s-a impus în fața italianului, Luciano Darderi. Numărul 130 mondial a obținut calificarea în a treia rundă a competiției datorită victoriei cu scorul de 7 la
Radu Albot își îndeamnă fanii străini să viziteze Republica Moldova
12 sep. 2023,, 17:15
Radu Albot își îndeamnă fanii străini să viziteze Republica MoldovaRenumitul tenismen din Republica Moldova, Radu Albot, își îndeamnă fanii străini să îi viziteze patria. Într-o postare pe pagina sa de facebook, acesta spune că toamna este un moment foarte potrivit pentru a-i cunoaște țara. ”Moldova mea - Țara mea mică dar foarte frumoasă. Mă întrebam zilele astea cîți
Albot a ajuns în sferturile de finală ale competiției de la Oeiras
18 mai. 2023,, 09:24
Albot a ajuns în sferturile de finală ale competiției de la OeirasTenismenul Radu Albot a ajuns în sferturile de finală ale competiției de la Oeiras, din Portugalia. Jucătorul basarabean și-a adjudecat o victorie, în minim de seturi, în runda secundă a turneului de tip challenger. În optimile de finală ale competiției de la Oeiras, Radu Albot s-a duelat cu britanicul Jan
Albot merge la Jocurile Olimpice de la Tokyo
29 iun. 2021,, 09:00
Albot merge la Jocurile Olimpice de la TokyoCel mai bun jucător de tenis din Republica Moldova, Radu Albot, s-a calificat la Jocurile Olimpice de la Tokyo. Acest fapt a fost confirmat de Comitetul Naţional Olimpic. Aceasta e a doua participare a tenismanului Radu Albot la Jocurile Olimpice. În 2016, la olimpiada de la Rio, Albot a fost eliminat în r
Radu Albot a părăsit turneul masculin Masters 1000
15 aug. 2019,, 17:40
Radu Albot a părăsit turneul masculin "Masters 1000"Tenismanul moldovean Radu Albot a părăsit turneul masculin "Masters 1000" de la Cincinnati. După ce l-a învins pe croatul Marin Cilic în primul tur, compatriotul nostru a cedat în turul secund în faţa argentinianului Diego Schwartzman, scor 4-6, 2-6. Pentru scurta prestaţie de la turneul din statul Ohio, R
Albot nu sa calificat în turul trei la Montreal
8 aug. 2019,, 12:20
Albot nu s-a calificat în turul trei la MontrealRadu Albot, locul 39 mondial, a fost la un pas de a produce o nouă surpriză la turneul Masters 1000 de la Montreal, unde tenismenul moldovean s-a aflat la debut, transmite IPN. După ce a trecut lejer de francezul Gilles Simon, numărul 34 mondial, scor 6-4, 6-2, Radu Albot l-a ținut în șah și pe Guido Pella, l
Albot a debutat cu o victorie la turneul ATP
7 aug. 2019,, 11:01
Albot a debutat cu o victorie la turneul ATPDebut în forță pentru Radu Albot la turneul ATP Masters 1.000 de la Montreal (Canada). Tenismenul moldovean, locul 39 mondial, l-a învins în două seturi pe francezul Gilles Simon, numărul 34 mondial, scor 6-4, 6-2. Partida a durat o oră și 37 de minute, transmite Ipn.md. În această seară, Albot îl va întîlni
Albot la învins pe Aljaz Bedene
16 apr. 2019,, 07:40
Albot l-a învins pe Aljaz BedeneCel mai bun tenismen moldovean, Radu Albot, și-a început astăzi evoluția la prestigiosul turneu de la Monte-Carlo, la care mai participă legendele Rafael Nadal și Novak Djocovici. Moldoveanul a dispus categoric în două seturi de slovenul Aljaz Bedene, cu 6-4, 6-2. În partida următoare, compatriotul nostru va
Albot sa oprit în semifinale la turneul din India
24 noi. 2018,, 17:01
Albot s-a oprit în semifinale la turneul din IndiaRadu Albot a ratat calificarea în finala turneului Challenger de la Pune (India). El a fost învins de favoritul gazdelor, Prajnesh Gunneswaran, locul 110 mondial, transmite IPN. Albot a dominat clar startul partidei, trecîndu-și în cont primul set cu 6-1. Dar indianul și-a adjudecat următoarele două seturi
Albot produce surpriza la Australian Open
19 ian. 2018,, 13:30
Albot produce surpriza la Australian OpenDupă ce a fost eliminat în primul tur de ungurul Marton Fucsovics, tenismenul moldovean Radu Albot se revanșează în proba de dublu la Australian Open, transmite IPN. În pereche cu sud-coreeanul Hyeong Chung, Albot a trecut de favoriții secunzi ai competiției și s-a calificat în optimi. Duetul Chung/Albot s
Albot hrănește rechinii în Bahamas VIDEO
3 mar. 2017,, 14:45
Albot hrănește rechinii în Bahamas (VIDEO)Pe pagina de facebook a celor de la Zdarova Natasha a apărut un clipuleț video realizat de tenismenul moldovean Radu Albot, care în aceste momente se află în Bahamas. Tânărul sportiv apare pe una din plajele din Bahamas în timp ce hrănește rechinii din regiune. „Dragă Radu Albot, Redacția Postului de Televiz
Albot a cîștigat 51 de mii de dolari de la începutul anului
14 feb. 2017,, 13:10
Albot a cîștigat 51 de mii de dolari de la începutul anuluiTenismanul moldovean Radu Albot a urcat cu trei poziții în ratingul mondial ATP. Sportivul a obținut un loc mai bun în ratingul ATP (Association of Tennis Professionals) datorită victoriei în meciul jucat în cadrul turneului de la Sofia din săptămîna trecută. După evoluarea la turneul de tenis mondial el a
Albot sa luptat cu tenismanul numărul 11 mondial
9 feb. 2017,, 11:20
Albot s-a luptat cu tenismanul numărul 11 mondial Tenismanul moldovean Radu Albot a pierdut al doilea meci al turului doi al turneului ATP de la Sofia. El nu a reușit să-l învingă pe tenismanul belgian David Goffin, numărul 11 mondial, ​​în clasamentul mondial ATP (Asociația Jucătorilor Profesioniști de Tenis), relatează NOI.md. Statutul adversarului n
Radu Albot a început cu dreptul evoluţia la turneul ATP de la Sofia
7 feb. 2017,, 13:00
Radu Albot a început cu dreptul evoluţia la turneul ATP de la Sofia Radu Albot a început cu succes evoluţia la turneul ATP de la Sofia. Tenismanul moldovean s-a calificat în turul doi, după ce l-a eliminat pe reprezentantul gazdelor, Alexandar Lazarov, numărul 599 mondial. Albot nu a avut probleme decât în primul set în care s-a impus la tie-break. În cel de-al doilea
Radu Albot a fost eliminat din turneul Australian Open
17 ian. 2017,, 12:45
Radu Albot a fost eliminat din turneul Australian OpenCel mai bun tenisman moldovean, Radu Albot, a fost eliminat din turneul Australian Open 2017. În runda inaugurală a turneului, el a cedat în fața argentinianului Carlos Berlocq în patru seturi (4:6, 6:7, 7:5, 6:7). La turneu participă 128 de tenismeni. Înainte de turneu, Albot ocupa locul 96 în clasament
Albot se pregătește către un sezon pe malul Mării Caraibilor VIDEO
26 dec. 2016,, 12:15
Albot se pregătește către un sezon pe malul Mării Caraibilor (VIDEO) Tenismanul moldovean Radu Albot se pregătește către noul sezon sportiv pe plajele din Miami (SUA). Cel mai bun tenisman din Moldova a decis să-și mențină forma fizică pe malul Mării Caraibilor după ce a încheiat actualul sezon în turneul mondial „Association of Tennis Professionals” (АТР), relatează NOI.md.
Radu Albot a revenit în top 100 ATP
11 noi. 2016,, 14:11
Radu Albot a revenit în top 100 ATP Tenismenul moldovean Radu Albot a revenit în top 100 mondial şi ocupă locul 97. Acesta, după ce a obţinut câteva victorii la turneele ATP, transmite IPN. Albot a participat şi în această săptămână la un turneu din seria ATP la Mouilleron le Captif în Franţa. După o victorie în faţa unui sport
Radu Albot a cedat la turneul ATP de la Viena
26 oct. 2016,, 13:30
Radu Albot a cedat la turneul ATP de la Viena Tenismanul moldovean Radu Albot (27 de ani) a suferit înfrîngere în primul tur al turneului ATP de la Viena (Austria), relatează MOLDPRES. El i-a cedat jucătorului georgian Nikoloz Basiliashvili în trei seturi 3-6, 6-0, 3-6. Adversarul său, în vîrstă de 24 de ani, ocupă locul 107 în clasamentul mo
Victorie a lui Albot la Stockholm
18 oct. 2016,, 13:10
Victorie a lui Albot la Stockholm Cel mai bun jucător de tenis din Moldova, Radu Albot, locul 103 ATP, a reușit o victorie senzațională în prima rundă a turneului ATP 250 de la Stockholm (Suedia). Sportivul nostru a trecut în două seturi de americanul Steve Johnson, locul 24 în clasamentul mondial, scor 6-3, 6-4.
Radu Albot ocupă locul 101 în ratingul mondial
12 oct. 2016,, 11:25
Radu Albot ocupă locul 101 în ratingul mondial În noul rating ATP tenismenul moldovean Radu Albot și-a păstrat poziția 101, cu un total de 596 puncte. La dublu Albot a urcat o poziție și s află pe locul 260 (273 puncte). Amintim că ultima competiție la care a participat sportivul din Moldova a fost turneul ATP de la Sankt Petersburg, unde Radu
Radu Albot a fost eliminat de la US Open
31 aug. 2016,, 10:15
Radu Albot a fost eliminat de la US Open Tenismenul moldovean Radu Albot a fost eliminat în primul tur de la US Open, cedînd după un meci strîns sîrbului Viktor Troicki, informează NOI.md. Meciul a fost decis în cinci seturi, după aproape patru ore și jumătate de joc. Albot a condus la seturi cu 2-0, însă tenismenul sîrb a reușit să revină ș