rasa

Centrul Auto GEELY Moldova și RunMoldova Sezonul 2023
12 oct. 2023,, 14:19
”Centrul Auto GEELY Moldova și RunMoldova: Sezonul 2023!”Încă o alergare extraordinară organizată cu succes de Iulian Bercu, RunMoldova împreună cu Centrul Auto GEELY și Echipa GEELY Running Team! Pe parcursul sezonului de alergare 2023, echipa de alergători GEELY a parcurs o distanță totală de peste 100 de kilometri, parcurgând cele mai amenajate teritorii ale
Moldoveanca Ana Cazacu a cîștigat una dintre cele mai grele curse de triatlon din lume
3 iun. 2023,, 10:30
Moldoveanca Ana Cazacu a cîștigat una dintre cele mai grele curse de triatlon din lumeSportiva Ana Cazacu a cîștigat una dintre cele mai grele curse de triatlon din lume, care a avut loc în Brazilia. Aceasta a parcurs mai multe probe de înot, pedalare și alergare. Potrivit organizatorilor, Ana Cazacu a parcurs 7,6 kilometri înot, 360 de kilometri cu bicicleta și alți 84 de kilometri alergar
De Ziua Internațională a Sindromului Down la Chișinău a fost organizată o cursă de alergare
21 mar. 2023,, 21:00
De Ziua Internațională a Sindromului Down, la Chișinău a fost organizată o cursă de alergareÎn fiecare an, aproape 50 de copii nou-născuți în țara noastră sînt diagnosticați cu sindromul Down. Pentru a face vocea acestor familii tot mai auzită și a sensibiliza societatea, sînt organizate diverse evenimente la nivel mondial. Și în Republica Moldova, de Ziua Internațională a Sindromului Down a avut
Peste 10 mii de persoane participă astăzi la cea mai spectaculoasă competiţie sportivă
25 sep. 2022,, 14:30
Peste 10 mii de persoane participă astăzi la cea mai spectaculoasă competiţie sportivăPeste 10 mii de persoane participă astăzi la cel mai mare eveniment sportiv, organizat anual în Capitală - Chișinău Big Hearts Marathon. Anunțul a fost făcut de către primarul Capitalei, Ion Ceban. "Am dat startul în Piața Marii Adunări Naționale, unde tineri, persoane în scaune cu rotile, sportivi şi simp
În capitală va avea loc o cursă în masă
22 sep. 2022,, 12:45
În capitală va avea loc o cursă în masăÎn acest weekend, în Piața Marii Adunări Naționale va avea loc o cursă în masă Big Hearts Marathon. Participanții la maraton vor concura pe patru distanțe: 5 km, 10 km, 21 km și 42 km. Primăria capitalei a acționat ca figurează în calitate de partener al concursului FUN RUN. Programul evenimentelor:
Două mii de persoane din 26 de ţări participă la Maratonul Internaţional Chişinău
17 oct. 2021,, 14:00
Două mii de persoane din 26 de ţări, participă la Maratonul Internaţional Chişinău Două mii de persoane din 26 de ţări aleargă prin Capitală pentru a-şi depăşi limitele. Cei mai curajoşi participă la cursa de 42 de kilometri. Maratonul Internaţional Chişinău a fost unul dintre cele mai aşteptate evenimente sportive din acest an, transmite Noi.md cu referire la publika.md. Maratoniştii
Vedeta cursei Cameramanul a alergat mai repede decît concurenții
8 iun. 2021,, 20:30
Vedeta cursei: Cameramanul a alergat mai repede decît concurențiiUn student chinez iute de picior care a fost folosit pe post de cameraman la o cursă de sprint a alergat mai repede decît concurenţii. Studentul în ultimul an, la o universitate din nordul Chinei, s-a gîndit că poate surprinde cîteva imagini spectaculoase, dar a devenit vedeta cursei. Cameramanul și-a l
Cursele cu tauri din Pamplona anulate din cauza coronavirusului
22 apr. 2020,, 07:50
Cursele cu tauri din Pamplona, anulate din cauza coronavirusuluiFestivalul San Fermin, faimoasa cursă cu tauri are loc în luna iulie a fiecărui an pe străzile orașului spaniol Pamplona, a fost anulat. Anunțul a fost făcut chiar de primara interimară a orașului, Ana Elizalde, relatează CNN. Festivalul, care are loc la începutul lunii iulie, este dedicat Sfîntului Fermin, p
Președinte despre succesul moldoveanului care a alergat 50 km la 60 C
15 ian. 2019,, 10:50
Președinte despre succesul moldoveanului care a alergat 50 km la -60° CPreședintele Moldovei, Igor Dodon, l-a felicitat cu un nou succes şi o nouă realizare pe Dmitri Voloşin - președintele organizației sportive publice Sporter, atlet de sporturi extreme din Moldova, care, la 14 ianuarie, a organizat o cursă de binefacere în cel mai rece punct din lume - în ulusul Oymyakon (Iaku
Duminică în Chişinău va avea loc Maratonul de Crăciun
13 dec. 2016,, 13:15
Duminică, în Chişinău va avea loc Maratonul de Crăciun Duminică, în centrul Chişinăului va avea loc "Maratonul de Crăciun 2016" – o cursă costumată pentru întreaga familie, care are drept scop de a promova modul de viaţă sănătos, dar şi de a petrece vesel timpul împreună cu familia şi prietenii. La cursă poate participa orice doritor. Singura condiţie este
Întrun parc din Chișinău va avea loc o cursă costumată
31 oct. 2014,, 12:15
Într-un parc din Chișinău va avea loc o cursă costumată Sîmbătă, 1 noiembrie, în parcul „Valea Morilor” va avea loc o cursă costumată a familiilor Costumes&Jam. Amatorii sportului şi modului activ de viaţă se vor putea alătura cursei, a cărei lungime va fi de 5 km. Înregistrarea în cursă se va face începînd cu ora 10:45 în faţa localului „BuddhaBar”. Cursa
La Chişinău va avea loc o cursă de alergări cu pitstopuri muzicale
26 sep. 2014,, 15:15
La Chişinău va avea loc o cursă de alergări cu pit-stopuri muzicale Pe 28 septembrie, pe străzile capitalei va avea loc o cursă de alergări „OM Run day”, la care vor putea participa toţi doritorii, relatează NOI.md. Distanța acesteia variază de la 3,5 la 10 km, în funcţie de dorinţa alergătorului. Startul şi finişul cursei vor fi pe Piaţa Marii Adunări Naţionale, iar însuşi