Artur Ioniță

Artur Ionița a marcat golul victoriei pentru Lecco în Italia
14 apr. 17:40
Artur Ionița a marcat golul victoriei pentru Lecco în ItaliaA fost disputat meciul etapei a 33-a din Serie B din Italia, în care Lecco a găzduit formația Reggiana, antrenată de fostul fundaș al naționalei Italiei Alessandro Nesta. Gazdele au obținut o victorie importantă grație golului marcat de Artur Ionița.
Artur Ionița a jucat meciul cu numărul 300 în campionatul Italiei
18 feb. 17:40
Artur Ionița a jucat meciul cu numărul 300 în campionatul ItalieiMijlocașul în vîrstă de 33 de ani, Artur Ionița, a jucat astăzi meciul cu numărul 300 în campionatul italian. Ionița a jucat 75 de minute pentru Lecco în meciul din Serie B cu Cosenza (1:3). Jucătorul moldovean s-a transferat în campionatul Italiei în anul 2014 cînd s-a alăturat formației Verona.
Artur Ionița înscrie în a doua etapă consecutiv în Serie B din Italia
24 dec. 2023,, 17:40
Artur Ionița înscrie în a doua etapă consecutiv în Serie B din ItaliaMijlocașul moldovean Artur Ionița și-a ajutat echipa sa, Lecco, să acumuleze puncte în Serie B din Italia. În partida din deplasare cu Venezia Ionița, care a început meciul în formația de start, a marcat al doilea gol al formației sale în minutul 71 și a stabilit scorul final al confruntării - 2:2. La s
Artur Ioniță este noul jucător al clubului Calcio Lecco
1 sep. 2023,, 18:30
Artur Ioniță este noul jucător al clubului Calcio LeccoFotbalistul Artur Ioniță și-a schimbat din nou echipa. Internaționalul moldovean a fost împrumutat pînă la finalul sezonului de Pisa la o altă grupare din Serie B, Calcio Lecco 1912, transmite Noi.md cu referire la moldova1.md.
Presa italiană Artur Ioniță nu va rămîne la Modena
28 mai. 2023,, 20:30
Presa italiană: Artur Ioniță nu va rămîne la ModenaFotbalistul moldovean Artur Ioniță nu va rămîne la Modena, pentru care a jucat în ultimele patru luni. O relatează presa italiană, precizînd că la finalul sezonului, Artur Ioniță se va întoarce la clubul său Pisa, cu care are un contract în vigoare, deoarece Modena nu intenționează să reînnoiască contractu
Artur Ioniță se lecuiește la Madrid
22 iun. 2021,, 15:42
Artur Ioniță se lecuiește la MadridFotbalistul moldovean, Artur Ioniță, se află în plin proces de recuperare după accidentarea suferită luna trecută. Mijlocașul echipei italiene se află la Madrid, acolo unde muncește zi de zi pentru a putea reveni pe teren cît mai curînd. Despre acest lucru a anunțat chiar el pe rețelele de socializare. El
Benevento are de gînd sal vînda pe Ioniță
15 iun. 2021,, 18:26
«Benevento» are de gînd sa-l vînda pe IonițăEchipa a retrogradat în Seria B și se prevăd schimbări majore. Presa italiană scrie despre o eventuală despărțire a lui Artur Ioniță cu echipa «Benevento». Una din cauze ar fi retrogradarea echipei în Seria B a fotbalului italian, ceea ce face imposibilă menținerea jucătorilor experimentați cu salarii înal
Artur Ioniță a marcat primul gol pentru echipa sa de club Benevento
14 mar. 2021,, 17:30
Artur Ioniță a marcat primul gol pentru echipa sa de club BeneventoFotbalistul moldovean Artur Ioniță a marcat primul gol pentru echipa sa de club Benevento. Mijlocașul a înscris în meciul cu Fiorentina din cadrul etapei a 27-a din Seriei A. Ioniță a reușit să marcheze singurul gol al formației sale în partida pierdută de Benevento cu scorul de 1-4. Artur Ioniță a înscris
Echipa lui Artur Ioniță învinsă de Inter Milan
1 oct. 2020,, 14:15
Echipa lui Artur Ioniță, învinsă de Inter MilanDupă ce în etapa de debut a noul sezon, Benevento s-a impus dramatic pe terenul Samdoriei, echipa lui Artur Ioniță a fost surclasată de Inter Milan într-un meci din etapă a 2-a din Serie A. „Nerazurii” au învins cu scorul de 2-5 grație unei duble a lui R.Lukaku (min.1 și 28) și câte o reușită și-au trecut în
Artur Ioniță ales din nou fotbalistul anului
25 noi. 2019,, 17:30
Artur Ioniță, ales din nou fotbalistul anului Artur Ioniță a fost desemnat fotbalistul anului 2019. El a fost ales pentru a doua oară cel mai bun fotbalist moldovean. Primul titlu l-a cîștigat în 2014, cînd a făcut pasul spre Serie A. Mijlocașul lui Cagliari a adunat pînă acum 151 de meciuri în campionatul Italiei, reușind să înscrie de 12 ori, transmite
Naţionala Moldovei pregătită so înfrunte pe campioana mondială
21 mar. 2019,, 13:28
Naţionala Moldovei, pregătită s-o înfrunte pe campioana mondialăA mai rămas o zi pînă la meciul dintre naţionala Franţei şi cea a Moldovei. Astăzi, în cadrul unei conferinţe de presă, selecționerul Moldovei, Alexandru Spiridon, a declarat că fotbaliştii moldoveni sînt gata să o întîlnească pe campioana mondială en-titre. Spiridon spune că un meci cu naţionala Franţei este
Artur Ioniță a salvat Cagliari în meciul cu AS Roma în ultima fază a jocului
9 dec. 2018,, 11:15
Artur Ioniță a salvat Cagliari în meciul cu AS Roma, în ultima fază a joculuiMeci nebun la Cagliari unde Roma a condus cu 2-0 cu 5 minute înainte de final, dar a fost egalată incredibil la ultima fază a meciului. Moldoveanul Artur Ioniță a marcat în minutul 85 al meciului, iar la minutul 90, printr-o pasă Ioniță-Sau, Cagliari a egalat scorul. Trupa lui Di Francesco a deschis scorul
Ioniţă victorie la final de an
31 dec. 2017,, 11:45
Ioniţă, victorie la final de anInternaţionalul moldovean Artur Ioniţă, a încheiat anul 2017 cu o victorie alături de echipa sa Cagliari în deplasare cu Atalanta, scor 2-1. Cu mijlocaşul moldovean integralist, Cagliari a cîştigat pe terenul Atalantei după o pauză de 26 de ani. Pavoletti a deschis scorul pentru sarzi după doar şase minute de
Artur Ioniță a desfășurat primul său antrenament la Cagliari
13 iul. 2016,, 17:15
Artur Ioniță a desfășurat primul său antrenament la „Cagliari” Internaționalul moldovean Artur Ioniță, care s-a transferat zilele trecute la echipa italiană „Cagliari”, a efectuat primul său antrenament împreună cu noii săi colegi. Echipa italiană, care a promovat în prima ligă a Italiei la finalul sezonului precedent, a început pregătirile pentru noua stagiune.
Artur Ioniţă titular pe San Siro
9 mar. 2015,, 12:20
Artur Ioniţă, titular pe San Siro Fotbalistul moldovean Artur Ioniţă, legitimat la Hellas Verona, s-a remarcat pe San Siro, cu legendara formaţie AC Milan. Ioniţă a scos penaltiul transformat de Luca Toni, care a însemnat şi deschiderea scorului în partida cu AC Milan. Moldoveanul a fost faultat în careu după ce a încercat o pătrund
Artur Ioniță e sigur de victorie în meciul cu Liechtenstein
14 noi. 2014,, 17:30
Artur Ioniță, e sigur de victorie în meciul cu Liechtenstein Cel mai bun fotbalist moldovean la moment, Artur Ioniţă, legitimat la Hellas Verona, a participat la conferinţa de presă alături de selecţionerul Alexandru Curteian înaintea meciului cu Liechtenstein. Ioniță a declarat că partida trebuie tratată cu maxcimă seriozitate, "Liechtenstein este o echipă bătăioasă
Artur Ioniță eroul lui Hellas Verona VIDEO
22 sep. 2014,, 11:04
Artur Ioniță – eroul lui Hellas Verona (VIDEO) Artur Ioniţa a intrat în istorie ca fiind primul moldovean care reușește să marcheze în Seria A. Hellas Verona s-a impus aseară cu 1-0 în deplasare în meciul cu Torino, iar golul marcat de Ioniță i-a adus echipei la care evoluează toate cele trei puncte puse în joc. Ioniţa a avut nevoie de doar două apar
Artur Ioniță a debutat în campionatul Italiei VIDEO
1 sep. 2014,, 10:22
Artur Ioniță a debutat în campionatul Italiei (VIDEO) Artur Ioniţă a devenit primul jucător moldovean din istorie care a fost prezent într-un meci oficial din campionatul Italiei. Debutul mijlocaşului de la Hellas Verona s-a produs în prima etapă din seria A. Aseară echipă la care este legitimat Ioniță a înfruntat în deplasare echipa Atalanta. Moldoveanul a
Artur Ioniță a debutat oficial pentru Hellas Verona
26 aug. 2014,, 11:09
Artur Ioniță a debutat oficial pentru Hellas Verona Primul fotbalist moldovean din istorie care evoluează pentru o echipă din Seria A, Artur Ioniță, a început cu o victorie în primul meci oficial pentru Hellas Verona. Mijlocașul moldovean l-a înlocuit pe Luca Toni în minutul 79 al partidei cu Cremonese din cadrul Cupei Italiei, încheiată cu scorul 3-0 pentru