trofeu

Ce rezultat a primit Radu Albot în finala turneului de tip Challenger
1 apr. 09:45
Ce rezultat a primit Radu Albot în finala turneului de tip Challenger Tenismanul moldovean Radu Albot a ratat șansa de a cuceri primul său trofeu în acest an. Compatriotul nostru a cedat în finala turneului de tip Challenger din orașul spaniol Girona. Albot fost învins cu 5-7, 4-6 de favoritul gazdelor Pedro Martinez. Albot, numărul 155 mondial, a condus pe aproape toată dur
Messi a cîștigat pentru a treia oară premiul FIFA
16 ian. 10:15
Messi a cîștigat pentru a treia oară premiul FIFAMessi a cîștigat pentru a treia oară premiul FIFA pentru cel mai bun jucător masculin, după succesele din 2019 și 2022. Legenda argentiniană, care a primit al optulea său premiu Ballon d'Or în octombrie pentru că și-a condus țara spre glorie la Cupa Mondială din 2022, a depășit concurența starului de la Pa
Finaliștii pentru trofeul de cel mai bun fotbalist al acestui an anunțul FIFA
15 sep. 2023,, 16:45
Finaliștii pentru trofeul de cel mai bun fotbalist al acestui an - anunțul FIFAFederația Internațională de Fotbal (FIFA) a anunțat finaliștii pentru trofeul de cel mai bun fotbalist al acestui an. În 2022, Lionel Messi a fost fericitul cîștigător, iar argentinianul își poate apăra titlul pentru că face parte dintre cei 12 finaliști anunțați de FIFA. Sud-americanul are și cîțiva rival
Messi are cele mai multe trofee cîștigate din întreaga istorie a fotbalului
22 aug. 2023,, 09:30
Messi are cele mai multe trofee cîștigate din întreaga istorie a fotbaluluiInter Miami a cîștigat Cupa Ligii, după ce a învins-o în finală pe Nashville SC, 10-9 la loviturile de departajare, după 1-1 în timpul regulamentar de joc. Așa cum s-a întîmplat la fiecare meci jucat de la mutarea în SUA, Lionel Messi a fost protagonist. Argentinianul a marcat golul de 1-0 și a transformat
Festivalul de la Cannes 2022 lista cîștigătorilor
29 mai. 2022,, 17:30
Festivalul de la Cannes 2022, lista cîștigătorilorLungmetrajul „Triangle of Sadness”, regizat de cineastul suedez Ruben Ostlund, a cîştigat trofeul Palme d'Or la cea de-a 75-a ediţie a Festivalului de Film de la Cannes, informează Agerpres. „Triangle of Sadness” este o comedie cu accente noir despre Carl şi Yaya, un cuplu de celebrităţi, care sînt invitaţ
Tenismenul moldovean Ilie Snițari a câștigat trofeul UTR Pro Tennis din Dubai
11 ian. 2022,, 19:00
Tenismenul moldovean Ilie Snițari a câștigat trofeul UTR Pro Tennis din DubaiTenismenul moldovean Ilie Snițari a cîștigat trofeul UTR Pro Tennis din Dubai, informează timpul.md cu referire la Federația Națională de Tenis din Moldova (FNTM). "Tenismenul nostru a cucerit trofeul la UTR Pro Tennis, prin toate partidele jucate. Moldoveanul nostru l-a avut ca adversar pe jucătorul ceh,
Noile succese și trofee ale cehoviștilor la festivalurile internaționale de teatru
14 noi. 2021,, 10:00
Noile succese și trofee ale "cehoviștilor" la festivalurile internaționale de teatruArtiștii Teatrului Rus de Stat A.P. Cehov și-a început activ cel de-al 87-lea sezon teatral și a adus deja multe trofee de la Festivaluri internaționale de teatru. Despre acest lucru într-un interviu pentru Noi.md a povestit directorul Teatrului Dramatic Rus de Stat A. P. Cehov, Artistul Poporului, Constan
Adrian Ursu a luat trofeul Potcoava de Aur FOTO
8 dec. 2019,, 16:01
Adrian Ursu a luat trofeul “Potcoava de Aur” (FOTO)În cadrul concertului de gală Potcoava de Aur, categoria Muzică Ușoară, a fost desemnat interpretul premiant cu marele trofeu. În acest an, de premiu s-a învrednicit interpretul Adrian Ursu, care s-a dovedit a fi cel mai harnic la produs piese și cîntat în acest an, dar și fruntașul topurilor la Radio Noroc ș
Neagu trofeu pentru cea mai bună jucătoare de handbal din lume în 2018
2 dec. 2019,, 16:00
Neagu, trofeu pentru cea mai bună jucătoare de handbal din lume în 2018Căpitanul naţionalei feminine de handbal a României, Cristina Neagu, a primit, luni, trofeul de cea mai bună jucătoare a lumii în 2018, din partea Federaţiei Internaţionale de Handbal (IHF), în pauza meciului dintre echipele Japoniei şi RD Congo, din Grupa D a Campionatului Mondial din Japonia, potrivit site-
Un moldovean marele cîștigător la un concurs internațional de floristică
12 oct. 2019,, 18:00
Un moldovean, marele cîștigător la un concurs internațional de floristicăMoldoveanul Ion Rotaru a luat trofeul la un concurs internațional de floristică, care s-a desfășurat în Portugalia în perioada 8-12 octombrie. La competiție au participat 15 floriști din șapte state, iar Ion s-a clasat pe locul doi, după o concurentă din Rusia. Fiecare dintre participanți a pregătit cîte cinc
Șahiști din RM au ocupat locuri de frunte la festivalul de șah Trofeul Litoralului
28 iun. 2018,, 16:51
Șahiști din RM au ocupat locuri de frunte la festivalul de șah „Trofeul Litoralului”Tinerii șahiști din Republica Moldova, Alexandr Baranciuc și Victoria Bargan, au ocupat locul I la Festivalul Internațional de Șah „Trofeul Litoralului”, ediția a 28-a, organizat în stațiunea Eforie Nord, România, în perioada 19-28 iunie 2018. Potrivit Agenției INFOTAG, ambii șahiști au cîștigat trofeul la c
La Moscova a fost adusă cupa de aur a Campionatului Mondial de Fotbal
4 iun. 2018,, 16:25
La Moscova a fost adusă cupa de aur a Campionatului Mondial de Fotbal10 zile au mai rămas pînă la startul Campionatului Mondial. Aseară, la Moscova, a ajuns celebrul trofeu, după o aventură prin toate oraşele-gazdă ale turneului final. Trofeul a fost prezentat publicului în Piaţa Roşie din Moscova de către Lothar Matthaus, campion mondial cu Germania, în 1990. După o scurtă p
Primul trofeu cucerit de Radu Gînsari în Israel
11 mai. 2018,, 16:10
Primul trofeu cucerit de Radu Gînsari în IsraelPrimul trofeu pentru Radu Gînsari în Israel. Atacantul moldovean de la Hapoel Haifa a cucerit Cupa, după o finală nebună contra Beitar Ierusalim. Învingătoarea s-a decis în prelungiri. Hapoel Haifa a cucerit Cupa Israelului, după ce s-a impus cu 3 la 1 în față celor de la Beitar Ierusalim. Radu Gînsari și col
Modelul Volvo XC40 este Maşina Anului în Europa FOTO
6 mar. 2018,, 12:12
Modelul Volvo XC40 este Maşina Anului în Europa (FOTO)Crossoverul compact Volvo XC40 a devenit câștigătorul concursului ”Mașina anului 2018 în Europa! Brandul suedez primește acest premiu pentru prima dată. Rezultatele concursului au fost anunțate în cadrul Salonului Auto de la Geneva. Juriul concursului a acordat crossoverului Volvo XC 40 325 de puncte, pe locu
Primul trofeu al anului cîştigat de o tenismenă moldoveană
19 feb. 2018,, 14:00
Primul trofeu al anului cîştigat de o tenismenă moldoveanăTenismena moldoveană Alexandra Perper a cîștigat primul trofeu al anului. Sportiva de 26 de ani s-a impus la Manacor (Spania), competiție dotată cu premii în valoare de 15 mii de dolari, transmite IPN. Pînă în finală, Perper le-a învins pe Federica Bilardo (Italia), Sonya Latycheva (Canada), Joanna Garland (T
Cristiano Ronaldo a început anul 2018 înconjurat de trofeele sale
3 ian. 2018,, 02:31
Cristiano Ronaldo a început anul 2018 înconjurat de trofeele saleInternaţionalul portughez Cristiano Ronaldo a început anul 2018 în ţara sa natală, la Funchal, capitala arhipelagului Madeira, înconjurat de principalele trofee pe care le-a cucerit pe parcursul prestigioasei sale cariere, informează agenţia EFE. Atacantul lui Real Madrid a petrecut noaptea dintre ani pe acea
Cine este tînăra Ana Munteanu care datorită vocii a cîștigat 100 000 de euro
16 dec. 2017,, 11:02
Cine este tînăra Ana Munteanu, care datorită vocii a cîștigat 100 000 de euroAna Munteanu, tînăra care a cîștigat Vocea României, este originară din Chisinau. A studiat canto 5 ani de zile la Școala Populara de Arte din Chisinau, iar acum este eleva la Liceul de muzica Ciprian Porumbescu din Chisinau. Acolo studiaza la xilofon, tobe si pian. Mosteneste talentul de la parintii ei, car