Sevilla

FC Sevilla cîștigă Europa League la loviturile de departajare
1 iun. 2023,, 10:45
FC Sevilla cîștigă Europa League la loviturile de departajareFC Sevilla a cîştigat Liga Europa, învingînd în finala disputată pe Puskas Arena din Budapesta echipa AS Roma, scor 5-2 în urma loviturilor de departajare. Pentru Sevilla este al şaptelea triumf în a doua competiţie continentală intercluburi. La finalul prelungirilor, scorul a fost 1-1. Au marcat Mancin
Parada rochiilor de flamenco în Sevilla
18 ian. 2023,, 19:33
Parada rochiilor de flamenco, în SevillaAtmosferă de fiesta în orașul Sevilla. Zeci de manechine au devenit pentru scurt timp dansatoare de flamenco, și au etalat cele mai frumoase rochii. Multe volane, buline și bijuterii mari - cam așa se poate rezuma parada rochiilor de flamenco. Evenimentul are loc în fiecare an în Sevilla și durează aproape
FC Sevilla are un nou antrenor
4 iun. 2019,, 17:22
FC Sevilla are un nou antrenorEste oficial, FC Sevilla are un nou antrenor. Formaţia andaluză a fost preluată de Julen Lopetegui. Fostul selecţioner al Spaniei l-a înlocuit pe banca tehnică pe Joaquin Caparros. Antrenorul în vîrstă de 52 de ani se întoarce în La Liga după o pauză de aproximativ nouă luni. În vara anului trecut, Lopetegui
Cine a devenit noul antrenor al FC Sevilla
29 mai. 2018,, 22:00
Cine a devenit noul antrenor al FC SevillaAntrenorul spaniol Pablo Machin, în vîrstă de 43 de ani, care a condus-o pe Girona pe locul 10 în La Liga în acest sezon, a semnat un contract pe doi ani cu clubul de fotbal Sevilla FC, a anunţat, luni, gruparea andaluză, citată de AFP. "Pablo Machin va fi noul antrenor al Sevilla FC. Clubul a ajuns la un
FC Sevilla la reconfirmat în funcţia de antrenor pe italianul Vincenzo Montella
25 apr. 2018,, 21:00
FC Sevilla l-a reconfirmat în funcţia de antrenor pe italianul Vincenzo MontellaClubul spaniol de fotbal FC Sevilla l-a reconfirmat în funcţia de antrenor pe italianul Vincenzo Montella, la capătul unei reuniuni a consiliului de administraţie care a avut loc marţi seara, în cadrul căreia s-a decis despărţirea de directorul sportiv Oscar Arias la finalul sezonului, informează presa iberic
FC Sevilla a eliminato pe Manchester United în optimile Ligii Campionilor
14 mar. 2018,, 21:00
FC Sevilla a eliminat-o pe Manchester United în optimile Ligii CampionilorFC Sevilla a învins, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, formaţia Manchester United, în cea de-a doua manşă a optimilor de finală ale Ligii Campionilor, şi s-a calificat în sferturi, după ce primul meci s-a încheiat la egalitate, 0-0. În partida de marţi seară, Wissam Ben Yedder a marcat ambele goluri ale
Meciul Ligii Campionilor de la Liverpool va fi demonstrat la NOI TV
13 sep. 2017,, 18:30
Meciul Ligii Campionilor de la Liverpool va fi demonstrat la NOI TVLiga Campionilor (LC) la fotbal e în plină desfășurare, tensiunea înainte de deznodămînt crește, lucru de care se pot convinge și utilizatorii portalului NOI.md. Granturile de fotbal majore au început lupta pentru trofeul principal al Europei. Meciul central al celei de-a doua zile a primei runde din faza g