Milsami Orhei

Sheriff a învins Milsami Orhei
6 noi. 2023,, 17:00
Sheriff a învins Milsami OrheiSheriff Tiraspol a cîștigat derby-ul etapei a 11-a a Super Ligii moldovenești de fotbal și a luat o opțiune importantă de a încheia sezonul regular pe primul loc. "Viespile" au învins Milsami Orhei cu scorul de 2:1.
Echipa care a pierdut poziția de lider în Super Liga Republicii Moldova
24 oct. 2023,, 08:30
Echipa, care a pierdut poziția de lider în Super Liga Republicii MoldovaMilsami Orhei a pierdut poziția de lider în Super Liga Republicii Moldova. După cinci victorii la rînd, "vulturii roșii" au suferit un eșec categoric în meciul cu FC Bălți. Sheriff Tiraspol a urcat în fruntea clasamentului. Fotbaliștii clubului Milsami Orhei nu au avut replică în duelul cu cei de la FC Băl
Sheriff Tiraspol a pierdut în Superliga
28 aug. 2023,, 08:45
Sheriff Tiraspol a pierdut în SuperligaSheriff Tiraspol a pierdut în Superliga moldovenească de fotbal după o pauză de 10 luni. Campioana în exercițiu a cedat pe terenul echipei Milsami Orhei, scor 0-2. Igor Lambarschi a marcat primul gol în minutul 36. Artiom Puntus a dublat avantajul gazdelor în prelungirile meciului. După patru etape de c
Milsami a cedat în meciul retur cu Panevezys din Lituania
20 iul. 2023,, 21:52
Milsami a cedat în meciul retur cu Panevezys din Lituania Milsami a cedat în meciul retur cu Panevezys din Lituania în cadrul rundei a doua preliminare din Conference League. Partida, care a avut loc la stadionul orășenesc din Orhei, s-a încheiat cu victoria oaspeților, scor 0:1, transmite moldfootball. Astfel, Milsami cu scor general 2:3 în favoarea
Zimbru și Milsami joacă returul în Liga Conferințelor
20 iul. 2023,, 18:30
Zimbru și Milsami joacă returul în Liga ConferințelorZimbru și Milsami atacă în această seară pe teren propriu calificarea în turul secund preliminar al Ligii Conferințelor. Chișinăuienii primesc vizita lui La Fiorita din San Marino, iar orheienii vor găzdui pe lituanienii de la Panevezys. După 1-1 în San Marino, Zimbru Chișinău pornește mare favorită în due
Milsami Orhei se pregătește de o nouă aventură în cupele europene
27 iun. 2023,, 18:30
Milsami Orhei se pregătește de o nouă aventură în cupele europeneMilsami Orhei vor începe evoluția în primul tur preliminar al Conference League la mijlocul lunii iulie. După ce s-a despărțit de mai mulți fotbaliști cu experiență cum ar fi Petru Racu, Sergiu Istrati și Dan Pîslă, Milsami și-a întărit lotul cu doi fotbaliști de la Sfîntul Gheorghe Suruceni, care a ratat pre
Astăzi trei cluburi din Moldova își vor afla adversarii din Cupele Europene
20 iun. 2023,, 10:50
Astăzi, trei cluburi din Moldova își vor afla adversarii din Cupele EuropenePe 20 iunie, va avea loc tragerea la sorți pentru desemnarea adversarilor din primele runde preliminare din Liga Campionilor și Conference League, unde Moldova este reprezentată de trei cluburi. Sheriff Tiraspol va fi primul care își va afla adversarul în Liga Campionilor (15:00) - lista potențialilor adve
Petrocub Hîncești a cîștigat meciul cu Milsami Orhei
12 mar. 2023,, 18:30
Petrocub Hîncești a cîștigat meciul cu Milsami OrheiPetrocub Hîncești a debutat cu o victorie în faza secundă a campionatului de fotbal din Moldova. Echipa pregătită de Alexei Savinov a cîștigat meciul cu Milsami Orhei, deși era condusă la pauză cu 1 la 0, transmite protv.md.
Sfîntul Gheorghe a învins Milsami Orhei
29 aug. 2022,, 07:50
Sfîntul Gheorghe a învins Milsami OrheiMilsami Orhei și Sfîntul Gheorghe Suruceni s-au întîlnit aseară, 28 august, într-un meci al etapei a V-a a Super Ligii. Meciul de ieri s-a încheiat cu victoria echipei Sfîntul Gheorghe Suruceni, membrii echipei marcînd trei goluri în porțile adversarilor, transmite Noi.md cu referire la Știri.md. La rîn
Milsami și FC Bălți se despart indecis
12 sep. 2021,, 13:32
Milsami și FC Bălți se despart indecisMilsami și FC Bălți se despart indecis, Zimbru a pus capăt unei serii de 5 meciuri fără victorii. Goluri: Moțpan, 24 (pen) - 0:1, S.Istrati, 54 - 1:1 Milsami: Tîmbur, Arhirii, Dedov (Iurașco, 66), Dijinari, Nazar (S.Istrati, 46), A.Antoniuc, Racu, Vitus, Bolohan, Zasavițchi, I.Lambarschi. Rezerve: V.Buga
Milsami Orhei a obținut a cincea victorie consecutivă în Divizia Națională
22 aug. 2021,, 16:00
Milsami Orhei a obținut a cincea victorie consecutivă în Divizia NaționalăMilsami Orhei este de neoprit în actuala ediție a Diviziei Naționale. "Vulturii roșii" au obținut a cincea victorie consecutivă în campionat. De această dată, Milsami s-a impus pe teren propriu în fața formației Dinamo-Auto Tiraspol în cea de-a șaptea etapă. Echipa din Orhei a cîștigat partida cu scorul de
Milsami părăsește Conference League
30 iul. 2021,, 08:00
Milsami părăsește Conference League Joi, s-a disputat returul din cadrul turului doi preliminar din Conference League dintre Milsami și suedezii de la Elfsborg. Milsami a fost eliminată din competiție după două înfrîngeri categorice în fața adversarului. Milsami - Elfsborg (Suedia) 0:5 (scor general după 2 meciuri - 0:9) Marcatori: Ndi
Milsami Orhei a cîștigat cel mai așteptat meci al etapei a treia a Diviziei Naționale de fotbal
26 iul. 2021,, 10:30
Milsami Orhei a cîștigat cel mai așteptat meci al etapei a treia a Diviziei Naționale de fotbalMilsami Orhei a cîștigat cel mai așteptat meci al etapei a treia a Diviziei Naționale de fotbal. „Vulturii roșii” au învins pe teren propriu formația FC Petrocub cu 2-1 . Gazdele au deschis scorul în minutul 31, atunci cînd Jacques Onana a înscris în propria poartă. Gruparea din Hîncești a egalat după pauz
Petrocub și Milsami au suferit înfrîngeri în Conference League
23 iul. 2021,, 15:45
Petrocub și Milsami au suferit înfrîngeri în Conference League Petrocub a cedat cu 0-1 în fața lui Sivasspor, în prima manșă a turului doi din Conference League. Echipa turcă a înscris singurul gol în minutul 16, prin fundașul Caner Osmanpașa, după o ieșire hazardată a portarului Mickael Meira, transmite IPN. Portughezul s-a revanșat însă la ultima fază a meciului, pa
Petrocub și Milsami calificate în faza următoare din Europa Conference League
16 iul. 2021,, 09:45
Petrocub și Milsami, calificate în faza următoare din Europa Conference LeagueDouă din cele trei echipe de fotbal din Rep. Moldova participante în prima ediție din Europa Conference League s-au calificat în turul doi preliminar al noii competiții europene intercluburi de fotbal. După 0-0 la Orhei în urmă cu o săptămînă, Milsami a obținut o victorie surprinzătoare în deplasare, scor
Milsami va juca trei meciuri de verificare
11 iun. 2021,, 18:45
Milsami va juca trei meciuri de verificareMilsami Orhei a stabilit programul de pregătire pentru noul sezon competițional. Astfel, în cadrul pregătirilor către startul evoluțiilor în Divizia Națională și în Conference League, discipolii lui Serghei Dubrovin au programate trei meciuri de verificare: 16 Iunie - Sfîntul Gheorghe 23 Iunie - FC Băl
Milsami premiată pentru locul 3 în Divizia Națională
27 mai. 2021,, 17:30
Milsami, premiată pentru locul 3 în Divizia NaționalăEchipa Milsami Orhei a fost premiată pentru locul 3 ocupat în campionatul Moldovei, Divizia Națională, ediția 2020/21. Medaliile și Cupa au fost înmînate jucătorilor, staffului tehnic şi conducătorilor formației de către Dragoș Hîncu, vicepreședintele FMF, și Nicolae Dănilă, inspector federal FMF. Este pen
Sfîntul Gheorghe Suruceni învinsă de Milsami Orhei
25 feb. 2021,, 16:10
Sfîntul Gheorghe Suruceni, învinsă de Milsami OrheiSfîntul Gheorghe Suruceni a pierdut șansa de a urca pe treaptă a treia în clasamentul Diviziei Naționale. Astăzi, echipa antrenată de Serghei Cebotari a fost învinsă de Milsami Orhei, într-un meci jucat la Chișinău. Scorul pîrtiei a fost deschis în minutul 39, cînd atacantul Artiom Puntus, de la Milsami, a
Milsami Orhei din nou pe podiumul Diviziei Naționale
7 noi. 2020,, 18:30
Milsami Orhei, din nou pe podiumul Diviziei NaționaleMilsami Orhei a revenit pe locul trei în clasamentul Diviziei Naționale. "Vulturii roșii" au învins pe FC Florești cu scorul de 3-0 în cea de-a 18-a etapă. În meciul jucat aseară la Orhei, gazdele au deschis scorul în minutul 30 prin Alexandru Antoniuc, care a marcat din penalty. Milsami a mai înscris o dată
Milsami sa calificat în sferturile Cupei Moldovei
28 oct. 2020,, 17:45
Milsami s-a calificat în sferturile Cupei MoldoveiMilsami Orhei s-a calificat fără emoții în sferturile de finală ale Cupei Moldovei la fotbal. „Vulturii roșii” au învins pe terenul propriu formația Victoria Chișinău, din Divizia A, cu 7-1, transmite IPN. Oaspeții au deschis scorul în minutul 8, prin Ion Pavlov. Milsami a revenit rapid prin golurile reușite
Milsami Orhei a obținut a șaptea victorie în Divizia Națională de fotbal
27 sep. 2020,, 15:02
Milsami Orhei a obținut a șaptea victorie în Divizia Națională de fotbalMilsami Orhei continuă marșul triumfal în Divizia Națională de fotbal ! "Vulturii roșii" au obținut a șaptea victorie consecutivă în această ediție de campionat. Echipa antrenată de Serghei Dubrovin s-a impus de această dată în fața formației Speranța Nisporeni cu scorul de 1-0. Golul victoriei a fost marcat
Prima victorie obținută de Milsami Orhei în noua ediție a Diviziei Naționale de fotbal
14 iul. 2020,, 17:32
Prima victorie obținută de Milsami Orhei în noua ediție a Diviziei Naționale de fotbalMilsami Orhei a obținut prima victorie și a marcat primele goluri în noua ediție a Diviziei Naționale de fotbal. "Vulturii roșii" au dispus pe teren propriu de Speranța Nisporeni, scor 3-0. Discipolii lui Serghei Dubrovin au deschis scorul în minutul 38, prin Ion Dragan. În minutul 40, Sergiu Nazar a dublat a
Lovitură pentru Milsami Orhei Antrenorul Romeo Surdu a părăsit echipa
3 mar. 2020,, 18:34
Lovitură pentru Milsami Orhei! Antrenorul Romeo Surdu a părăsit echipaLovitura de teatru la Milsami Orhei! Antrenorul român Romeo Surdu a plecat de la "vulturii roşii" la mai puţin de 3 săptămîni după venirea sa la echipă. Tehnicianul în vîrstă de 36 de ani nici nu fusese prezentat oficial de conducerea clubului şi anunţase el însuşi despre instalarea sa în funcţie. Surdu a con
Sfîntul Gheorghe Suruceni a învinso pe Milsami Orhei cu 10
25 sep. 2019,, 10:41
Sfîntul Gheorghe Suruceni a învins-o pe Milsami Orhei cu 1-0Sfîntul Gheorghe Suruceni este cu un picior în semifinalele Cupei Moldovei la fotbal. ”Sfinții” s-au impus în deplasare cu 1-0 în prima manșă a sferturilor de finală cu Milsami Orhei. Singurul gol al partidei a fost marcat de Andrei Calac în minutul 74. Acesta a înscris din pasa lui Dmitri Mandrîcenco. Într-u
FCSB pregătită de meciul cu Milsami Orhei
18 iul. 2019,, 17:40
FCSB, pregătită de meciul cu Milsami OrheiManşa secundă cu Milsami nu reprezintă o simplă formalitate pentru FCSB. Bucureştenii tratează cu toată seriozitatea partida de astăzi de la Orhei, chiar dacă au cîştigat cu 2-0 primul meci al dublei manșe din primul tur preliminar al Ligii Europei. Vicecampioana României a făcut deplasarea la Orhei via Chişi
Milsami Orhei înfrîngere în faţa FC Steaua București
12 iul. 2019,, 08:40
Milsami Orhei, înfrîngere în faţa FC Steaua BucureștiMilsami Orhei a jucat, joi seară, cu FC Steaua București în prima manşă a turului întîi preliminar al Europa League, reușind să cîștige cu 2-0. Alb-roșii au pierdut pe Stadionul ''Marin Anastasovici'' din Giurgiu cu acorul 0-2, transmite Știri.md. Steaua București a deschis scorul, în prima repriză, prin Flor
Sheriff și Milsami vor juca în semifinala Cupei Moldovei
16 apr. 2019,, 08:50
„Sheriff” și „Milsami” vor juca în semifinala Cupei MoldoveiAstăzi, în prima semifinală a Cupei Moldovei, se vor confrunta echipele „Sheriff” Tiraspol și „Milsami” Orhei. Rivalii se vor întîlni pentru a treia oară în acest sezon. De două ori victoria a revenit celor de la „Milsami". În competiţia pentru Supercupă echipa din Orhei a cîștigat în loviturile de depa
Milsami Orhei a cîștigat Supercupa Moldovei
11 mar. 2019,, 10:40
Milsami Orhei a cîștigat Supercupa MoldoveiMilsami Orhei este noua deţinătoare a Supercupei Moldovei 2019, după ce a cîştigat meciul cu Sheriff Tiraspol, scor 0-0, 5-4 în urma loviturilor de departajare. Este a doua Supercupă a Moldovei pentru formația orheiană, după ce a cucerit același trofeu în anul 2012. Omul meciului a fost portarul orheienilor R
Victorie pentru Zimbru Chişinău în faţa celor de la Milsami Orhei
5 mar. 2019,, 08:50
Victorie pentru Zimbru Chişinău în faţa celor de la Milsami OrheiFC Zimbru Chişinău a învins FC Milsami Orhei într-un meci de verificare jucat, în weekend, la stadionul din strada Butucului (stadionul Zimbru) din Chişinău. Partida s-a încheiat cu scorul de 2 la 1 în favoarea galben-verzilor. În lotul celor de la Zimbru au marcat Dan Pîslă şi Valentin Chişca. Unicul gol al
Milsami Orhei a făcut primul transfer al iernii
27 feb. 2019,, 16:29
Milsami Orhei a făcut primul transfer al ierniiVicecampioana Moldovei, Milsami Orhei, l-a transferat pe internaționalul de tineret Victor Stînă. Mijlocașul de 20 de ani a fost împrumutat pe o perioadă de un an de la Astra Giurgiu, transmite IPN. În Divizia Națională el a mai evoluat pentru Zimbru, reușind opt goluri în 52 de partide. Stînă este titular a
Speranţa Nisporeni a învins pe Milsami Orhei
17 sep. 2018,, 13:01
Speranţa Nisporeni a învins pe Milsami OrheiSperanța Nisporeni a furnizat surpriza etapei a 20-a a Diviziei Naționale de fotbal. Gruparea antrenată de Cristian Efros s-a impus în fața lui Milsami cu scorul de 1-0, într-o partidă jucată la Orhei. În prima repriză "vulturii-roșii" și-au dominat clar adversarul şi au avut numeroase ocazii de a marca. Sper
Victorie spectaculoasă pentru Milsami la Bălţi
2 sep. 2018,, 16:15
Victorie spectaculoasă pentru Milsami la BălţiEtapa cu numărul 19 din Divizia Naţională la fotbal a programat un meci ieşit din comun prin gradul său de spectaculozitate şi prin răsturnările de scor propuse. Milsami Orhei s-a impus pe terenul celor de la Zaria Bălți cu scorul de 4-3 (2-2). Butenko a deschis scorul pentru oaspeți în minutul 3, dar brazili
Victorie pentru Sheriff Tiraspol în faţa echipei Milsami Orhei
21 aug. 2018,, 09:30
Victorie pentru Sheriff Tiraspol în faţa echipei Milsami OrheiEchipa Sheriff Tiraspol a obținut ieri a doua victorie (2-0), în actuala ediție a campionatului național de fotbal, în meciurile disputate cu principala sa urmăritoare în lupta pentru titlul de campioană națională, Milsami Orhei. Golurile au fost marcate de Jo Santos (29) și Kapic (91). Partida desfășurată pe
Sheriff Tiraspol sa distanţat în clasament de Milsami Orhei
13 aug. 2018,, 12:51
Sheriff Tiraspol s-a distanţat în clasament de Milsami OrheiEchipa Sheriff Tiraspol s-a distanţat ieri cu 4 puncte în clasamentul campionatului naţional de fotbal de principala sa urmăritoare, Milsami Orhei. Asta după ce Milsami a încheiat la egalitate (1-1) meciul din etapa a 16-ea a turneului disputat, în deplasare, cu Petrocub Hînceşti, iar „sheriffii” au învins pe
Echipele din Moldova au început aventura în Liga Europei
13 iul. 2018,, 10:40
Echipele din Moldova au început aventura în Liga EuropeiMilsami, Petrocub și Zaria au debutat actuala ediție a preliminariilor Ligii Europei cu primele meciuri. Milsami Orhei a întîlnit un adversar redutabil, Slovan Bratislava, care în stagiunea precedentă a ocupat locul secund în campionatul Slovaciei. Oaspeții au început în forță duelul și după 10 minute au desc
Echipele moldovene care vor juca astăzi meciurile tur din Liga Europei
12 iul. 2018,, 13:10
Echipele moldovene care vor juca astăzi meciurile tur din Liga EuropeiEchipele moldovene Zaria Bălți, Petrocub Hîncești și Milsami Orhei vor disputa astăzi meciurile tur din preliminariile Ligii Europa la fotbal. Zaria va juca în deplasare cu echipa poloneză Gornik (Zabrze). Președintele clubului moldovean, Adrian Bogdan a declarat la conferința de presă din ajunul întîlnirii c
Milsami Orhei va juca în primul tur preliminar al Ligii Europei
9 iul. 2018,, 14:30
Milsami Orhei va juca în primul tur preliminar al Ligii Europei Milsami Orhei se pregăteşte de încă o aventură în cupele europene ijter-cluburi. Vice-campioana moldavă va juca în primul tur preliminar al Ligii Europei cu mult mai titrata grupare din Slovacia Slovan Bratislava. "Vulturii roşii" vor avea o misiune foarte dificilă. Clubul din capitala Slovaciei are un pal
Primele două echipe calificate în sferturile de finală ale Cupei Moldovei
6 iul. 2018,, 17:30
Primele două echipe calificate în sferturile de finală ale Cupei Moldovei Milsami Orhei şi Sheriff Tiraspol sînt primele calificate în sferturile de finală ale Cupei Moldovei de fotbal. "Vulturii roşii", deţinătorii trofeului, au cîştigat cu 4-2 manşa retur cu Grănicerul Glodeni şi s-au impus cu 6-2 în dublă manță. Pentru învingători au marcat Oleg Andronic de două ori, iar Serg
Milsami Orhei noua deținătoare a Cupei Moldovei
24 mai. 2018,, 10:17
Milsami Orhei, noua deținătoare a Cupei Moldovei Milsami Orhei este noua deținătoare a Cupei Moldovei. Echipa condusă de pe bancă de Veaceslav Rusnac a învins în finală cu scorul de 2-0 formația Zimbru Chișinău. La finalul celor 90 de minute scorul a fost egal, 0-0, iar soarta partidei s-a decis în prima repriză de prelungiri. Eroul "vulturilor roșii"
Cine va arbitra finala Cupei Moldovei din această seară
23 mai. 2018,, 14:10
Cine va arbitra finala Cupei Moldovei din această searăFinala Cupei Moldovei la fotbal, dintre Milsami și Zimbru, se va disputa în această seară la Chișinău, de la ora 20:00. În cazul în care Zimbru va cîștiga, va obține dreptul de a evolua în cupele europene, transmite IPN. „Știm orice detaliu în ceea ce ține de Milsami. Cu atît mai mult că am întîlnit această
Obiectivul comun al cluburilor Zimbru Chişinău şi Milsami Orhei
22 mai. 2018,, 17:10
Obiectivul comun al cluburilor Zimbru Chişinău şi Milsami Orhei Cluburile Zimbru Chişinău şi Milsami Orhei au anunţat în cadrul conferinţei de presă, desfăşurată astăzi la sediul federaţiei naţionale de profil, acelaşi obiectiv - cucerirea Cupei Moldovei Orange la fotbal, ediţia 2018, relatează MOLDPRES. „Zimbru are, de regulă, conform statisticii, evoluţii meritorii în f
Victorie spectaculoasă pentru echipa Milsami Orhei
19 apr. 2018,, 10:20
Victorie spectaculoasă pentru echipa Milsami OrheiEchipa Milsami Orhei a învins ieri cu scorul 2-0 formația Sheriff Tiraspol, liderul campionatului național de fotbal, în meciul din sferturile de finală ale Cupei Moldovei Orange, relatează MOLDPRES. Ambele goluri au fost marcate de Platika în minutele 47 și 54.
Milsami Orhei a învins echipa Zimbru Chișinău
2 apr. 2018,, 13:21
Milsami Orhei a învins echipa Zimbru ChișinăuMilsami Orhei a pășit cu dreptul în noua ediție de campionat al Diviziei Naționale de fotbal. "Vulturii roșii" au învins pe teren propriu echipa Zimbru Chișinău cu scorul de 1-0.
Selecționerul Alexandru Spiridon a convocat mai mulți stranieri
15 mar. 2018,, 18:50
Selecționerul Alexandru Spiridon a convocat mai mulți stranieriSelecționerul naționalei Moldovei Alexandru Spiridon va avea în premieră la dispoziție toți jucătorii de bază pentru meciul amical cu Coasta de Fildeș, transmite IPN. Spiridon va putea folosi în această partidă cei mai buni jucători din ultimii ani: Alexandru Epureanu, Artur Ioniță și Alexandru Gațcan. Milsam
Cine este sportivul care sa transferat de la Speranța la Milsami
2 mar. 2018,, 18:50
Cine este sportivul care s-a transferat de la Speranța la MilsamiInternaționalul Sergiu Plătică s-a transferat de la Speranța la Milsami. El a evoluat pentru echipa din Orhei anul trecut, în Liga Europei, sub formă de împrumut, reușind un gol în poarta formației Fola Esch, transmite IPN. Milsami i-a mai transferat recent pe Igor Bugaiov, Vadim Rața și Andrei Novicov. Echip
Alexandru Dedov a plecat de la Milsami Orhei
8 feb. 2018,, 19:30
Alexandru Dedov a plecat de la Milsami OrheiInternaționalul moldovean, Alexandru Dedov, a plecat de la Milsami Orhei. Mijlocașul ar putea să-și continue cariera în afara țării. Contractul cu Milsami a fost încheiat cu acordul ambelor părți. Alexandru Dedov este în tratative cu mai multe echipe, chiar și din afara țării. În vîrstă de 28 de ani, De
Milsami a eliminat echipa Sfîntul Gheorghe din Cupa Moldovei
25 oct. 2017,, 13:01
Milsami a eliminat echipa Sfîntul Gheorghe din Cupa MoldoveiMilsami Orhei s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Moldovei la fotbal. Asta după ce echipa antrenată de Veaceslav Rusnac a învins cu 2-0 pe terenul formației Sfîntul Gheorghe Suruceni, transmite IPN. Ambele goluri au fost marcate de Mihai Plătică, în minutele 12 și 38. Cu același scor s-a încheiat
Milsami a obținut a treia victorie consecutivă
25 sep. 2017,, 17:00
Milsami a obținut a treia victorie consecutivăMilsami a învins-o pe Zaria, cu 1-0, în ultimul meci al etapei a 11-a din Divizia Națională. Singurul gol a fost marcat de Mihai Plătică în minutul 23, transmite IPN. În urma acestui succes, Milsami se menține la două puncte în spatele liderului Sheriff. „O victorie foarte importantă pentru noi. Astăzi, nu l
Sheriff a reușit săși păstreze avantajul în fața Milsami VIDEO
18 sep. 2017,, 14:10
"Sheriff" a reușit să-și păstreze avantajul în fața "Milsami" (VIDEO)Liderul al clasamentului Diviziei Naționale (DN) a rămas Clubul de Fotbal "Sheriff". În meciul central al turului al 10-lea, discipolii lui Roberto Bordin i-au învins pe adversarii echipei "Zarea", cu scorul de 2: 0. Astfel, CF "Sheriff" a reușit să-și păstreze avantajul în fața celui mai apropiat riv
Sheriff se ține scai de Milsami în Divizia Națională VIDEO
21 aug. 2017,, 12:10
„Sheriff” se ține scai de „Milsami” în Divizia Națională (VIDEO)Clubul de fotbal „Sheriff” l-a învins pe debutantul Diviziei Naționale (ND) cu scorul de 5:0. Meciul dintre actualul campion al Moldovei și clubul „Spicul”, care a avut loc la Tiraspol, s-a încheiat cu scorul de 5:0. În același timp, echipa „Sheriff” a ajuns pe locul al doilea. Fotbaliștii de la „Mils