Transnistria stiri: 1395
Preşedintele stiri: 4036

Revenire de senzație în partida dintre Aston Villa și Liverpool, cu Tom Hanks în tribune

14 mai. 20:30   Sport
1738 0

Echipa Liverpool a remizat, luni, în deplasare, scor 3-3, cu formaţia Aston Villa, în etapa a 37-a a campionatului Angliei.

Pentru Liverpool au punctat Martinez (2 - autogol), Gakpo (23) şi Quansah (48). Golurile echipei Aston Villa au fost înscris de Tielemans, în minutul 12, şi Duran, în minutele 85 şi 88. Fan al lui Aston Villa, Tom Hanks a savurat dubla reușită de tînărul Duran în ultimele minute ale partidei. În clasament, Liverpool este pe locul 3, cu 79 de puncte, în timp ce Aston Villa ocupă locul 4, cu 68 de puncte, transmite Noi.md cu referire la ziare.com.

Pentru a mai spera la locul patru ocupat de Aston Villa, Tottenham (63 de puncte) trebuie să cîștige azi cu Manchester City (ora 22.00), un meci crucial și pentru cetățeni în tentativa de a cuceri din nou titlul.